فرماندار میبد در نشست خبری:
تاریخ: 10:38 :: 1400/02/27
محله گرایی مانع استفاده کامل از ظرفیت‌های شهر می‌شود

فرماندار میبد گفت: مدیران، کارشناسان و برنامه ریزان اجتماعی برای استفاده کامل از ظرفیت‌های شهرستان، پیشبرد ارتقای امور، عمران، آبادانی و زیباسازی شهرها باید از بخشی نگری و محله‌گرایی دوری کنند.

به گزارش میبدما به نفل از ایرنا، حسین فلاح روز یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان افزود: موردتوجه قرار دادن مقابله با آسیب‌ها و همچنین تربیت اجتماعی و ایجاد نشاط در جامعه ازجمله فعالیت‌های شهرداری و شورای شهر در کنار عمران و آبادانی است.

وی در ارتباط با عملکرد شورای شهر پنجم هم اظهار کرد: در این دوره کمترین حاشیه بین شهرداری، شورا و اداره‌های مختلف دولتی گزارش شد.

به گفته فرماندار میبد با پیگیری نماینده سابق مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، نماینده فعلی و همچنین امام‌جمعه مرکز شهرستان و استاندار یزد راه‌اندازی مجدد کارخانه فولاد با گذر از مباحث حقوقی بسیار پیچیده و با وارد شدن ایمیدرو موردتوجه قرار گرفت و در آینده نزدیک فعالیت این کارخانه با انجام حسابرسی‌ها و برگزاری نشست‌های هیئت‌مدیره آغاز می‌شود.

وی انتخاب میبد به‌عنوان منطقه ویژه اقتصادی را یک فرصت برای صادرات، واردات کالاها، توسعه صنعتی و اقتصادی شهر خواند که از سوی مسئولان و امام‌جمعه و نمایندگان سابق و فعلی در مجلس شورای اسلامی پیگیری شد.

فلاح برنامه‌ریزی انتخاب مجموعه هیئت‌مدیره شایسته و استقرار واحدهای صنعتی و تولیدی و مشارکت مردم برای سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی را خواستار شد.

وی در ادامه به مشارکت خیران حوزه صنعت در ساخت‌وساز مدارس، مکان‌های فرهنگی و ورزشی اشاره کرد و موردتوجه قرار دادن آسیب‌های اجتماعی به دلیل حضور افراد دیگر مناطق کشور برای کار در واحدهای تولیدی در شهر را نیز پروسه‌ای مهم خواند که باید با همکاری مردم در فرهنگ‌سازی و سرمایه‌گذاری روی تربیت اجتماعی فرزندان و آگاه‌سازی آن‌ها برای تعامل در اجتماع و دوری از ضد ارزش‌ها انجام شود.

 

حدود ۵۰ درصد جامعه هدف واکسینه شده اند

در ادامه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد در این نشست با اشاره به تعداد صندوق‌های پیش‌بینی‌شده رأی در این شهرستان گفت: از مجموع ۹۰ شعبه اخذ رأی، ۱۳ صندوق برای بخش بفروئیه، هشت صندوق در بخش ندوشن و ۶۹ صندوق اخذ رأی نیز برای شهر میبد پیش‌بینی شد.

رسول نصیری اضافه کرد: حدود ۲ هزار نفر از عوامل اجرایی متصدی برگزاری انتخابات سال ۱۴۰۰ در میبد هستند.

وی دوری از نشر اخبار کذب و بدون منبع و مشارکت در حضور حداکثری مردم در انتخابات را نیز یادآور شد.

این مسئول همچنین با تشکر از تلاش‌های کادر بهداشت و درمان شهرستان و قرارگاه شهید سلیمانی در کنترل انتشار کرونا، وضعیت این ویروس در میبد را نارنجی و کمتر از آن اعلام کرد.

وی میانگین بستری روزانه شهرستان را ۲ و سه‌دهم درصد و آخرین آمار بستری را پنج نفر بستری در بخش کرونا و سه نفر بستری در بخش ویژه کرونا عنوان کرد.

نصیری در ادامه به انجام اقدامات از ۱۵ اسفند ۹۹ تا ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ برای کنترل اوج کرونا اشاره کرد و سه هزار و ۳۲۷ مورد بازدید در حوزه بهداشت محیط، ۱۵۹ مورد اخطار، ۲۶۹ مورد پلمپ واحدهای صنفی، ۹۱۷ مورد بازرسی کارخانه‌ها، واحدهای تولیدی، ۹۵ مورد اخطار و ۱۱۲ مورد پلمپ واحدهای صنعتی و تولیدی اشاره کرد.

معاون فرمانداری میبد گفت: گروه‌های هدف واکسیناسیون، کادر بهداشت و درمان، افراد ساکن در خانه سالمندان، بیماران خاص، جانبازان، کارکنان شهرداری و نظام پزشکی هستند که به‌طور میانگین ۵۰ درصد جامعه هدف واکسینه شدند.

وی با اشاره به اینکه تعدادی افراد هم به صلاحدید خود برای واکسیناسیون مراجعه نکردند، ادامه داد: درمجموع ۸۲۳ مورد واکسیناسیون از ۷۵ تا ۸۰ سال انجام شد و ۲ هزار و ۷۸۷ دوز واکسن دریافت کردند.

برچسب ها: ,

پاسخی بگذارید