تاریخ: 9:47 :: 1399/09/05
جهانی بودن، فرصتی خوب برای شهرهای میبد و یزد

میبد در 5آذرماه 1397 از سوی شورای جهانی صنایع دستی بعنوان شهر جهانی زیلو به تایید و تصویب رسید و این فرصت خوبی در راستای اعتلای فرهنگ و هنر استان و معرفی پتانسیل هاست.

به گزارش میبدما به نقل از روابط عمومی شهرداری میبد، علیرضا نقوی در دیدار با جمال الدین عزیزی ضمن برشمردن پروژه های فعال شهر میبد در حوزه های مختلف، همدلی و همراهی پرسنل و حمایت های اعضای شورای اسلامی شهر میبد را عامل پیشرفت پروژه ها عنوان کرد و افزود: در سایه همدلی و همراهی پرسنل شهرداری و حمایت های خوب اعضای شورای اسلامی شهر میبد بعنوان اتاق فکر شهری، پروژه هایی را تعریف و شاهد پیشرفت آنها هستیم.

وی جهانی بودن دو شهر یک استان را اتفاق نادری در کشور خواند و عنوان کرد: شهر یزد بعنون میراث جهانی و میبد در ۵آذرماه ۱۳۹۷ از سوی شورای جهانی صنایع دستی بعنوان شهر جهانی زیلو به تایید و تصویب رسید و این فرصت خوبی برای استان است که بتوانیم در راستای اعتلای فرهنگ و هنر استان و معرفی پتانسیل ها، برنامه های مشترکی داشته باشیم.

شهردار میبد درخصوص جذب سرمایه گذار گفت: در میبد اکثر سرمایه گذاران در بخش صنعت سرمایه گذاری نموده و میبد بعنوان قطب کاشی و سرامیک کشور مطرح می باشد که امیدواریم با توجه به بحث جهانی بودن میبد و خواهرخواندگی میبد با شهر فائنتسای ایتالیا و حظور گردشگران داخلی و خارجی، شاهد مشارکت سرمایه گذاران در حوزه های شهری و پروژه های احداث مجتمع های تجاری و بین راهی و خدمات رسانی به مسافران و گردشگران باشیم.

نقوی ضمن ابراز خرسندی از تبادل تجربیات در حوزه های مختلف عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم با تبادل اطلاعات با شهرداری یزد درحوزه های مختلف، خدمات شایسته تری به شهروندان میبدی ارائه دهیم.

در پایان نقوی باتوجه به سالروز جهانی شدن میبد، تابلویی از زیلو و آثار مکتوبی از نویسندگان میبدی به شهردار یزد اهدا کرد.

پاسخی بگذارید