تاریخ: ۱۴:۲۳ :: ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
از خانواده شهید فاضلی شورکی قدردانی شد

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد با حضور در منزل پدر شهید فاضلی شورکی در شهرستان میبد از خانواده وی تجلیل و قدردانی کرد.

به گزارش میبدما به نقل از شبستان از یزد، همزمان با اجرای برنامه سه شنبه های تکریم در سطح کشور و استان یزد صبح امروز حجت الاسلام مظفر سالاری مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد به همراه رئیس دفتر امام جمعه میبد،‌ رئیس بنیاد شهید شهرستان میبد و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میبد با حضور در منزل پدر شهید محمد فاضلی شورکی از خانواده این شهید تجلیل و قدردانی کرد.

حجت الاسلام سالاری در این دیدار گفت: ما امروز هرچه داریم به برکت خون شهدا داریم و اگر امنیت و سلامتی را در جامعه شاهد هستیم به واسطه خون همین شهدا است.

وی افزود: برنامه سه شنبه های تکریم به عنوان یکی از برنامه های ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور است که هر هفته با حضور در منزل شهدا برگزار می شود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا این برنامه دارای محدودیت های در زمینه حضور تعداد افراد در خانواده شهدا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و همچنین مدت زمان محدود است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد با اشاره به حضور در بین خانواده شهدا در هفته های پیش گفت: این برنامه دارای آثار و برکات زیادی برای برنامه ها ما داشته است و به نحوی ما نیز دعوت شده شهدا هستیم و آنها از این دیدارها خبر دارند و خوشنود می شوند.

شهید محمد فاضلی شورکی متولد دهم تیرماه ۱۲۴۶ است که با حضور در نبرد حق علیه باطل در تاریخ ۲۱ بهمن ماه ۱۳۶۴ در عملیات والفجر ۸ در خرمشهر به شهادت رسید.

محل خاکسپاری وی نیز شهیدیه میبد است که بخشی از زندگینامه این شهید به شرح زیر است:

دهم تیر ۱۳۴۶، در روستای شهیدیه از توابع شهرستان میبد به دنیا آمد. پدرش حسین، کشاورزی می‌کرد و مادرش رقیه سلطان نام داشت. در حوزه علمیه درس می خواند. طلبه بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. بیست و یکم بهمن ۱۳۶۴، با سمت تک‌تیرانداز در خرمشهر بر اثر اصابت ترکش به سر و دست، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

بخشی از وصیت نامه شهید نیز به این شرح است: وصیت نامه خود را تزکیه کنید و مبادا از پیروی امام امت دست بردارید و شما ملتی هستید که اسلام را زنده نموده اید و اکنون مسئولیت شما سخت تر است چون اسلام از هر طرف مورد حمله قرار گرفته است و باید همگی جان و مال را فدای اسلام کنید نه اسلام فدای جان و مال.

از شما می خواهم هر چه شما کردید امام و روحانیت متعهد که رمز پیروزی اسلام همین است و وحدت خود را محکمتر کنید و از جنگ و جدالها مابین خودتان بپرهیزید و تا می توانید قلب مولایمان را خشنود گردانید.