تاریخ: ۷:۱۱ :: ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
جلسه بررسی موقوفه های میبد برگزار شد

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه زمین‌های زیادی در شهرستان میبد وجود دارد که ارزش بسیار زیادی دارند اما به زباله‌دانی تبدیل شده و اصولا باعث ایجاد معضلات اجتماعی نیز شده‌اند.

به گزارش میبدما به نقل از خبرگزاری تسنیم از یزد، سیدجلیل میرمحمدی در نشست با نمایندگانی از شهرداری میبد، ندوشن، بفروئیه و اداره کل اوقاف و امور خیریه و اوقاف شهرستان و دیگر ادارات مرتبط، به مسائل زمین‌های موقوفه شهرستان میبد پرداخت و با اشاره به مصوبه جلسه پیشین مسئولان میبد با مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان یزد اظهار داشت: قرار بر بررسی مسائل ۱۵ زمین موقوفه در شهر بفروئیه و ۳۰ زمین در شهر میبد بود که باید در مورد آنها به نتیجه برسیم.

وی با اشاره به اهمیت رعایت جایگاه وقف بیان داشت: متاسفانه زمین‌های زیادی در شهرستان میبد وجود دارد که ارزش بسیار زیادی دارند اما به زباله‌دانی تبدیل شده و اصولا باعث ایجاد معضلات اجتماعی هم شده‌اند.

میرمحمدی در مورد زمین‌های موقوفه شهر بفروئیه گفت: شورا و شهرداری بفروئیه نیز باید تلاش خود را انجام دهند که با اولویت قرار دادن سود اوقاف، مشکلات مسکن جوانان و دیگر مسائل مورد توجه را برطرف کند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت پیگیری این موضوع بیان داشت: اوقاف و مسئولان میبد مکلف هستند که این مسائل را تا رسیدن به نتیجه پیگیری کنند و دیگر مشکلاتی که در مرکز کشور در این راستا وجود دارد نیز قابلیت پیگیری دارد.

وی بیان کرد: از ادارات هم تقاضا دارم در این مسیر همکاری و تعامل را به نحو احسن داشته باشند تا این تفکر که وقف معضلی برای شهر شده، ترمیم شود.

در این جلسه مسئولان بفروئیه در مورد مشکلات زمین‌های وقفی این شهر که ۱۰۳ هکتار و چیزی بالغ بر یک سوم مساحت این شهر را در بر گرفته‌ توضیحاتی ارائه کرده و عمده‌ترین مشکلات این شهر را کمبود زمین برای مسکن جوانان و سنگین بودن میزان پذیره و ناتوانی مردم برای پرداخت آن عنوان کردند.

محمدزاده رئیس اوقاف میبد هم در مورد ارسال پرونده ۷۵ پلاک به سازمان مرکزی اوقاف کشور و پیگیری مجوزهای این زمین‌ها توضیحاتی داد و گفت: سازمان اوقاف مجوز کلی برای زمین‌ها نمی‌دهد و باید هر کدام را به تفکیک مورد بررسی قرار دهد و این موضوع که سازمان با شهرها آشنایی ندارد و مجوز هم حتما باید از ریاست سازمان اعطا شود، سبب ایجاد مشکلاتی شده است.

جعفری معاون اوقاف و امور خیریه استان یزد نیز در مورد نیاز ورود نمایندگان مجلس و آیت‌الله اعرافی برای حل مشکلات سازمان اوقاف در مرکز کشور و گرفتن مجوز برای فعالیت‌های استانی توضیحاتی ارائه کرد.

در این نشست مصوب شد که شهرداری میبد و بفروئیه با همکاری شورای شهر، ریاست اوقاف و امور خیریه و با نظارت معاون اداره کل اوقاف، ۱۵ پروژه بفروئیه و ۳۰ پروژه میبد را در ۱۵ روز در عرصه‌های مختلف طراحی کنند تا همراه با رعایت صلاح وقف، مشکلات عمده شهرستان نیز برطرف شود و در همین مدت نیز نماینده شهرستان در مجلس مسائل مرتبط در مرکز کشور را پیگیری کند.

برچسب ها: , ,