تاریخ: ۸:۳۳ :: ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
نخستین نشست توجیهی طرح فهما در یزد برگزار شد

حجت الاسلام سالاری با اشاره اهمیت رونق دادن به مساجد گفت: جذابیت، سازندگی و رشد سه اصل اساسی برای پرشور کردن مساجد است.

به گزارش میبدما به نقل از خبرگزاری شبستان از یزد، « حجت الاسلام مظفر سالاری» در نخستین نشست توجیهی طرح فهما ویژه مدیران کانون های مساجد یزد گفت: خدمت به مسجد و مسجدی به عنوان نعمت الهی است که خداوند به عنوان سرمایه هایی بزرگ در اختیار ما قرار داده است.

سرپرست جدید ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد بیان کرد: مسجد از ابتدا سنگر بوده است و تمام برنامه های فرهنگی در مساجد انجام می شده که در دوران دفاع مقدس شاهد این شور و نقش مساجد در جامعه بودیم که نمونه آن مسجد حظیره و نقش ان در انقلاب اسلامی است .

وی افزود: تفاوت بین انسان متدین و غر متدین برخورداری از تربیت دینی است به نحوی که هر فردی می تواند از طریق والدین خود و در اماکنی همچون مسجد این تربیت دینی را فراگیرد.

سالاری بیان کرد: متاسفانه الان برخی از مساجد ما مرکزی برای کهنسالان است زیرا صرف اقامه نماز جماعت کودک و نوجوان ما را اقناع نمی کند و باید برای رونق بخشی به مساجد و جذب کودکان و نوجوانان تدبیری اندیشید.

وی افزود: دشمن در پی این است که سنگر (مسجد) را از ما بگیرد و آن را به جایی تبدیل کند که مفید نیست.

سرپرست جدید ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد بیان کرد: تمام توان و تجربه را باید به کار بگیریم تا شور را به مساجد باز گردانیم.

وی افزود: امروزه وقت آن نیست که مساجد تنها در گوشه ای از شهر فعالیت کنند بلکه باید در کنار هم فعالیت کنند و مساجد فعال را به عنوان الگویی برای مساجد دیگر معرفی کنیم.

سالاری به اشاره به طرح فهما گفت: هدف غایی فهما دست به دست هم دادن مساجد و ایجاد شبکه پولادین مساجد است تا روز به روز رشد داشته باشند.

وی افزود: اگر می خواهیم کودک و نوجوان ما خوب تربیت شوند باید از مساجد شروع کنیم و آنها را در مساجد حاضر کنیم.

سالاری بیان کرد: جذابیت، سازندگی و رشد به عنوان اصولی است که می تواند مساجد را پرشور کند.