تاریخ: ۹:۱۲ :: ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
تکریم ارباب‌رجوع مورد اهتمام کارکنان دستگاه‌قضا باشد

رییس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد گفت: تکریم ارباب رجوع در دستگاه قضایی از موضوعات مهمی است که همه کارکنان باید نسبت به آن اهتمام داشته باشند.

به گزارش میبدما به نقل از روابط عمومی دادگستری؛ مجید فرهمند زاده در جمع قضات و کارمندان دادگستری شهرستان میبد، گفت: این حوزه قضایی، از دادگستری های خوب استان است که به واسطه کادر اداری و قضایی با تجربه موفق شده است شاخص های خوبی را کسب نماید.

وی بر رعایت نظم و انضباط اداری تأکید کرد و گفت: نظم در کار و انضباط اداری علاوه بر اینکه بهترین شاخص تکریم ارباب رجوع است مؤثر در ارتقاء پست و بهره وری نیز می باشد.

این مقام قضایی، حفظ اسناد و اوراق قضایی بر اساس طبقه بندی را خواستار شد و بیان داشت: مدیران دفاتر باید با نظارت بر سایر کارکنان، ضمن دقت و رعایت طبقه بندی اسناد و اوراق در بایگانی، نسبت به مُهر های در اختیار و سایر وسایل که امکان سوء استفاده از آن وجود دارد حساسیت داشته باشند.

وی شرکت در کلاس های آموزشی را مهم و اثر گذار دانست و بیان داشت: آموزش های ضمن خدمت در دستگاه قضایی بر اساس نیاز سنجی تدارک می شود و انتظار است که کارکنان نسبت به استفاده از این ظرفیت آموزشی توجه ویژه داشته باشند.

رییس حفاظت و اطلاعات دادگستری بر حفظ اسرار و آراء دادگستری تأکید کرد و گفت: کارکنان دادگستری باید حافظ اسرار و راز های اصحاب پرونده باشند و اجازه ندهند هیچ اطلاعاتی تا قبل از ابلاغ نهایی رأی از شعبه خارج شود.

وی اجتناب از ورود به مسائل سیاسی را خواستار شد و گفت: مسائل سیاسی و به ویژه مباحث مرتبط با انتخابات نباید در محل کار دنبال شود و محیط دادگستری باید به دور از همه این مسائل باشد.

فرهمندزاده، خاطرنشان کرد: کارکنان دادگستری نباید با افراد مسئله دار ارتباط داشته باشند چراکه این ارتباط می تواند آنان را در مسیر اتهام قرار دهد.