تاریخ: ۶:۴۹ :: ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
آغاز اجرای طرح ارائه یک وعده غذای گرم در میبد

270کودک از یک وعده غذای گرم در مهدهای کودک روستایی بهره مند می شوند.

به گزارش میبدما به نقل از روابط عمومی بهزیستی میبد؛ همزمان با سراسر کشور و به مناسبت هفته ملی کودک ، اجرای طرح ارائه یک وعده غذای گرم در مهدهای کودک روستاهای شهرستان آغاز شد.

به همین مناسبت ، آیینی نمادین با حضور کارشناسان مرکز بهداشت ،معاون و کارشناسان بهزیستی و اعضای کانون همیاری در روستامهد لبخندخورشید برگزار شد.

جوادیان معاون اداره بهزیستی در این مراسم از فعالیت ۲۹ مهد کودک در شهرستان خبر دادو افزود : از این تعداد ۸مهد روستایی و ۲۱ مهد کودک شهری هستند.

جوادیان با اشاره به پوشش صددرصدی ارائه یک وعده غذای گرم درهمه مهدهای کودک روستایی وتحت نظارت بهزیستی در سال های گذشته تصریح کرد : امسال ۲۷۰کودک از یک وعده غذای گرم بهره مند می گردند.

گفتنی است : طرح ارائه یک وعده غذای گرم در روستاها مهدهابا همکاری بهزیستی و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی آغاز گردیده است.

این طرح با هدف بهبود وضع تغذیه کودکان ۳ تا ۶ سال مناطق روستایی و حاشیه شهرها اجرا می شود.

افزایش آگاهی کودکان در زمینه آشنایی با گروه های غذایی و میان وعده های غذایی مناسب ، بررسی وضعیت رشد کودکان ۳ تا ۶ سال ، ارتقای آگاهی خانواده ها ، مدیران و مربیان مهدهای کودک در زمینه تغذیه و رشد کودک و اصلاح عادات و ایجاد رفتار تغذیه ای صحیح در کودکان از دیگر اهداف اجرای طرح در کشور است.