تاریخ: ۱۲:۳۳ :: ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
رعایت حق‌الناس در عزاداری‌ها مورد غفلت واقع شده

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد رعایت حق‌الناس در مراسم‌ عزاداری را از جمله موارد مغفول مانده در هیئات دانست و گفت: نباید برای انجام یک مستحب، واجب الهی را ترک کنیم.

به گزارش میبدما به نقل از ایکنا از یزد، حجت‌الاسلام علیرضا نجیمی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد ۱۳ شهریورماه در دیدار با آیت‌الله ناصری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه سازمان تبلیغات در استان یزد به دنبال کادرسازی انقلابی است اظهار کرد: بیشترین وقت و توانمان در فعالیت‌ها را به حوزه آموزش و کادرسازی اختصاص می‌دهیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد با بیان اینکه مداحی‌ها و اشعار آن باید در شان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و حضرت امام حسین(ع) باشد گفت: در ارتباط با شعرا و نوحه‌خوان‌ها برنامه‌های ویژه‌ای داریم.

وی ادامه داد: در بحث نوحه خوان‌های انقلابی، برنامه‌ریزی کردیم که به سمت آموزش مداحان با استعداد و خوش صدای انقلابی برویم تا بتوانیم از این طریق، زمینه ترویج هرچه بهتر فرهنگ تشیع را فراهم کنیم.

نجیمی بر ضرورت پیشگیری از ورود انحراف به اشعاری که مداحان می‌خوانند تاکید کرد و افزود: در زمینه تربیت شاعر برای اشعار نوحه‌خوانی هم تلاش می‌کنیم تا جوانان شاعر با تعهد تربیت کنیم و در کنار دیگر شعرای آیینی، فعالیت داشته باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد با بیان اینکه اکثریت مداحان یزد اشعار خوب و با کیفیت مناسب می‌خوانند گفت: با توجه به اهمیت فعالیت مداحان، از مداحانی که اشعار خوب و مناسب می‌خوانند تجلیل می‌شود.

وی گفت: موضوع دیگری که باید به آن توجه شود و در دستور کار هم قرار گرفته، ضرورت سرکشی به مدیران هیئت‌ها و گفت‌و‌گو با آنها در طول سال است تا آنها هم بتوانند مشکلات و مسائل خود را به صورت کامل بیان کنند.

وی با بیان اینکه در مجالس نباید تنها به عزاداری و سینه زنی اکتفا کنیم افزود: بلکه باید به دنبال احیاء سیره و مکتب امام حسین (ع) در بین اعضای هیئات خود باشیم.

نجیمی تاکید کرد: باید در کنار شعور حسینی به بحث معرفت افزایی هم در هیئات اهتمام جدی داشته باشیم چرا که شور حسینی بدون شعور حسینی نمی تواند گره گشای مشکلات امروز جامعه باشد.

وی رعایت حق الناس در مراسم‌های عزاداری را از جمله موارد مغفول مانده در هیئات دانست و گفت: نباید برای انجام یک مستحب، واجب الهی را ترک کنیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان یزد افزود: پیر غلامان زمینه را برای حضور فعال نوجوانان و جوانان در هیئات فراهم کنند و اجازه دهند با ایفای نقش شیرینی خدمت در این آستان را تجربه کنند.

وی بر لزوم حضور فعال هیئات در بحث پیاده روی اربعین تاکید کرد و گفت: داستان اربعین داستان جمع شدن خوبان عالم است و لذا باید همه در جهت برگزاری هر چه باشکوه تر برگزار شدن این حماسه عظیم همت بگمارند.