تاریخ: ۷:۴۱ :: ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
در حال‌حاضر مطلقا به مسائل انتخاباتی ورود نمی‌کنیم

مدیرکل صدا وسیمای مرکز یزد گفت: برخورد صدا وسیما با نمایندگان در اینکه نماینده کدام شهرستان و کدام حوزه انتخابیه باشند، تفاوتی ندارد و بستگی به میزان فعالیت و اخبار تولیدی‌شان دارد.

به گزارش میبدما؛ احمد پهلوانیان در گفتگو با خبرنگارمیبد خبر، گفت: هر کدام از نمایندگان محترم طبق بخش‌نامه ابلاغی، هر شش ماه ۳۰ دقیقه فرصت دارند که بیایند در هم تلویزیون و هم رادیو گزارش عملکرد شش ماهه خودشان را به مردم بدهند یا هر حرفی دیگری که به مردم دارند بزنند بدون اینکه پرسش و پاسخی باشد.

تا نزدیک شدن به ایام انتخابات حق ورود به فعالیت‌های انتخاباتی نداریم

وی ادامه داد: همه نمایندگان محترم در جریان این مسئله هستند و از دفترشان هماهنگ می‌شود، هر روزی که درخواست داشته باشند دوستان در صدا وسیما ضبط می‌کنند و طبق زمان‌بندی که به آن‌ها اعلام می‌شود پخش می‌شود.

مدیرکل صدا وسیمای مرکز یزد با بیان اینکه اصلا در این ایام ما در پرداختن به مباحث انتخاباتی منع داریم، اظهار داشت: پرداختن به مباحث انتخاباتی یعنی معرفی کاندیداهای احتمالی یا بیان دیدگاه‌های جریان‌های سیاسی، این‌ها یک تقویمی دارد که با نزدیک شدن به ایام انتخابات این تقویم شروع می‌شود و یک شیبی دارد که هر چه به سمت انتخابات می‌رویم تراکم آن از نظر کمی و کیفی افزایش پیدا می‌کند.

پهلوانیان با بیان اینکه هنوز طبق تقویم ما اجازه ورود به مباحث انتخاباتی را نداریم و تا کنون ورود هم نکرده‌ایم، عنوان کرد: ما با فاصله زمانی انتخاباتی هم مجوز داریم و هم مکلف هستیم که برنامه‌های نمایندگان مردم را پوشش دهیم؛ این‌ها نمایندگان مردم هستند و فعالیت‌هایشان بدون تبعیض باید پوشش داده شود.

برخورد صدا وسیما با نمایندگان مختلف تفاوتی ندارد

وی افزود: برخورد صدا وسیما با نمایندگان در اینکه نماینده کدام شهرستان و کدام حوزه انتخابیه باشند، تفاوتی ندارد و بستگی به میزان فعالیت و اخبار تولیدی‌شان دارد؛ البته ممکن است بعضا سهوا اشتباهی صورت بگیرد اما مطلقا دوستان ما حق مرزگذاری ندارند و هر کدام از نماینده‌ها برای آن شش ماه‌شان می‌توانند بیایند و صحبت کنند و تا کنون دو تا از نماینده‌ها آمده‌اند، دو تا دیگر از نماینده‌ها هم هنوز هماهنگ نکرده‌اند که این برنامه انجام شود.

مدیرکل صدا وسیمای مرکز یزد تأکید کرد: به هر جهت طبق آن تقویمی که هست تا نزدیک ایام انتخابات ما مکلف هستیم که برنامه‌های نمایندگان مردم را به عنوان نمایندگان پوشش بدهیم؛ مثل انتخابات ریاست جمهوری که رئیس‌جمهور -اگر دور اولش باشد- شاید دور بعد هم کاندیدا شود اما رسانه‌ها باید اخبارش را پوشش دهند و صدا وسیما هم باید پوشش دهد چون در جایگاه رئیس‌جمهور است، الان هم نمایندگان مجلس در جایگاه نمایندگان مردم هستند.