تاریخ: 8:17 :: 2019/08/18
زمین های بلاتکلیف و بازی با آبروی ایثارگران و آزادگان

مدیرعامل ایثار کاران یزد اظهار داشت: علی‌رغم طی همه مراحل قانونی و اخذ همه مجوزهای لازم دستور به قلع‌وقمع زمین‌های ایثارگران میبد داده‌اند.

به گزارش میبدما؛ علی‌محمد رجبی در گفتگو با یزد رسا در خصوص مشکلات به وجود آمده در خصوص زمین‌های فروخته‌شده به ایثارگران در شهرستان میبد گفت: شرکت ایثار کاران در سال ۱۳۷۲ با طی همه مراحل قانونی و اخذ همه مجوزهای لازم و استعلامات موردنیاز قطعه زمین بزرگی را از یک فرد حقیقی خریداری و پس از قطعه‌بندی، آن را به آزادگان و ایثارگران فروخته است.

وی افزود: حدود ۱۵۰ مجوز ساخت‌وساز نیز برای این زمین‌ها گرفته‌شده است و حتی عده‌ای هم سند رسمی برای زمین‌های خود گرفته‌اند اما بعد از گذشت بیش از بیست سال می‌گویند این زمین‌ها وارد محدوده شهری شده و فاقد کاربری مسکونی است.

رجبی عنوان کرد: برای حل مشکل این زمین‌ها درخواست شورای تأمین شهرستان میبد را دادیم که به نتیجه نرسید و این موضوع را به شورای تأمین استان ارجاع دادند که متأسفانه از زمان استانداری میرمحمدی تاکنون جلسه شورای تأمین استان برای حل این موضوع تشکیل نشده است.

وی بابیان این‌که پیگیری‌ها در خصوص رفع مشکل این زمین‌ها به نتیجه نرسیده است اظهار داشت: در زمانی که مسکن و شهرسازی استان با سرپرست اداره می‌شد سرپرست این اداره به ۱۲۷ دستگاه، ارگان و اداره نامه ارسال شد که هیچ اقدامی برای این زمین‌ها انجام نشود و حتی قلع‌وقمع شود. مگر این افراد زمین‌خوار هستند که دستور قلع‌وقمع داده‌اند؟

رجبی بابیان این‌که شرکت ایثار کاران یزد نزدیک به هزار و ۴۰۰ سهامدار دارد اظهار داشت: به دلیل مشکلات و سنگ‌اندازی‌های زیادی که در این مدت وجود داشته و بازی با آبروی ایثارگران و آزادگان بارها اعلام کرده‌ایم که حاضر هستیم این پلاک زمین را پس بگیرند و پول و هزینه‌ای که این ایثارگران و آزادگان انجام داده‌اند را پرداخت کنند.

گفتنی است چند روز پیش و همزمان با سالروز ورود اسرای ایرانی در بند رژیم بعث به کشور، جمعی از آزادگان سرافراز یزدی طی یک همایش اعتراضی در محل شهرک آیت‌الله حایری شهرستان میبد گرد هم آمدند.

آزادگان حاضر در این مراسم نسبت به برخورد برخی مسئولان پیرامون اراضی خریداری شده شهرک آیت‌الله حایری شهرستان میبد گلایه داشتند.