تاریخ: ۷:۳۶ :: ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
اولین مرکز تخصصی اتیسم در میبد افتتاح خواهد شد

به مناسبت هفته بهزیستی با حضور مسئولین بهزیستی استان و شهرستان اولین مرکز تخصصی اتیسم در شهرستان میبدافتتاح خواهد شد.

به گزارش میبدما به نقل از روابط عمومی بهزیستی؛ در بازدیدی که باحضورفلاح فرماندار شهرستان،سید محسن فلاح رئیس بهزیستی میبد و جمعی از کارشناسان ازمرکزاتیسم رویای زیبا صورت گرفت، فلاح رئیس بهزیستی میبد توجه به کودکان اتیسم را مورد تاکید قرار داد و گفت: مرکز اتیسم رویای زیبا اولین مرکز اتیسم شهرستان میباشد که با ظرفیت ۴۰نفر شهرستان میبدو اردکان را پوشش خواهد داد و این مرکز با مساحت ۲۰۰مترمربع شامل گفتاردرمانی،کاردرمانی،شنوا سنجی،اطاق بازی و…. در طول گرامیداشت هفته بهزیستی افتتاح می گردد.
وی خاطر نشان کرد: تشخیص سریع این اختلال در مهارت آموزی به کودکان اتیسمی تأثیر به سزایی را ایفاد می نمایدوبی توجهی به این کودکان مشکلات و هزینه های زیادی را در آینده متوجه جامعه و خانواده ها خواهد کرد ،لذا باید بستر و شرایطی فراهم گردد تا این گروه از کودکان بتوانند در چنین مراکزی خدمات آموزشی را دریافت نمایند و اجتماع پذیری بیشتری را داشته باشند.
فلاح افزود: باید آگاهی ها و آموزش های لازم به خانواده که دارای کودک اتیسم هستند داده شود تا راحت تر بتوانند با شرایط کودکان خودرا سازگار نمایند.
وی عدم اطلاع رسانی مناسب و در بعضی مواقع ناشناخته ماندن این اختلال را یکی مشکلات عمومی برشمرد و گفت: باید با ایجاد و گسترش چنین مراکزی و نیز استفاده از کادر مختص و مجرب شرایطی فراهم گردد تا خانواده ها بدون نگرانی و دغدغه ساعات و زمانهایی را به فرزندان دارای اختلال اتیسم اختصاص دهند و باید بتوان مراکز اتیسم را بیش از بیش از نظر آموزشی تقویت کرد که مطابق با استاندارهای روز دنیا قدم های موثری را در راستای ارائه خدمات مطلوب به این قشر از کودکان بردارند .
شایان ذکر است در ادامه این بازدید،فرماندارشهرستان از بخش های مختلف این مجموعه بازدید و با کارکنان این مرکز نیز به گفتگو پرداخت وبا اختصاص اعتباری جهت تجهیز مرکز، کمک خیرین شهرستان را در این راستا خواستار شد.