تاریخ: 7:58 :: 2019/05/30
صحبت از اختیارات رئیس‌جمهور به حاشیه‌بردن مردم است

سخنران مراسم شب ۲۳ رمضان در میبد گفت: شکوه مراسم شب‌های قدر و اجتماع انبوه مردم در امامزاده‌ها و اماکن مذهبی به برکت انقلاب و خون شهداست و این امر حاصل ایستادگی و مقاومت در برابر دشمن است.

به گزارش میبدما به نقل از نارین، حجت‌الاسلام‌والمسلمین شیخ مرتضی دهقانی در مراسم احیای شب ۲۳ رمضان شهرستان میبد که با حضور انبوه مردم در مصلای آیت‌الله اعرافی برگزار شد، با اشاره به برخی آیات قرآن کریم، توجه مردم را به آیه‌های کلام خدا متذکر شد و از مردم خواست مشغول حاشیه‌های کذایی در جامعه و فضای مجازی نشوند.

وی افزود: امروز برخی با فضای مجازی مردم را به حاشیه‌ها مشغول کرده‌اند، ما طی شبانه روز خبرهایی را از طریق فضای مجازی مرور می‌کنیم که نه به درد دنیا می‌خورد و نه آخرت؛ اما برای آن‌ها وقت می‌گذاریم و ارزش قائل می‌شویم.

دهقانی با بیان این که بعضی از این خبرها خیلی مهم است اما به آنها پرداخته نمی‌شود، بیان داشت: اینکه مثلا اینکه صهیونیست‌ها در عالم چه می‌کنند و برای جامعه شیعه چه برنامه‌ای دارند، را رصد نمی‌کنیم، اما اخبار رقص و کشت‌وکشتار و غیره را مرتب پیگیری می‌کنیم.

سخنران مراسم احیای شب احیای شب ۲۳ رمضان در میبد در ادامه با اشاره به فتنه صهیونیست‌ها در طول تاریخ تأکید کرد: امروز اگر قرآن را ختم کنیم ولی بغض اسرائیل در دل ما نباشد و مرگ بر اسرائیل نگوییم، چیزی از قرآن نفهمیده‌ایم.

دهقانی گفت: گاهی این خبرهای حاشیه‌ای از عمد در فضای مجازی منتشر می‌شود و اگر مشاهده کردید رئیس‌جمهور جایی سخنرانی می‌کند و بخشی از حرف او را در همه کانالها و گروه‌ها تابلو می‌کنند، این حرف حاشیه‌ای و برای به انحراف انداختن مردم است.

وی با بیان اینکه بعد از اینکه شش سال کشور را در حاشیه قرار داده‌اند و دست پیش کدخدا دراز کرده‌اند، حالا می‌گویند اختیارات ما کم است! گفت: رییس جمهور کشور ما الان و در پنج-شش سال اخیر وارد سیاست نشده است که خبر از اختیارات رئیس‌جمهور نداشته باشد، از اول انقلاب در پست‌های کلان بوده است، اگر خبر نداشتید که اختیارات رئیس‌جمهور چقدر است، شما چرا پس از ۴ سال اول مجددا کاندیدا شدید و اگر خبر داشتید چرا مردم را منحرف می‌کنید. می‌خواهید بگویید رهبری نمی‌گذارد کارهایی را انجام دهید. منظورتان از اختیارات چیست؟

دهقانی گفت: رهبری فرمودند من به مذاکرات خوشبین نیستم، شما حواستان را جمع کنید، رفتید هرکار خواستید انجام دادید، حالا دست از پا درازتر آمده‌اید تو بوق کنید که اختیارمان کم است! این مردم را به حاشیه‌بردن است.

دهقانی تصریح کرد: ما باید دم بزنیم که چرا اختیارات رهبری کم است که در این مملکت حق عوض کردن استاندار، فرماندار و یا یک دهیار ندارد، بیش از ۹۰درصد بودجه مملکت در اختیار دولت است و بعد دم از اختیارات می‌زنند. یعنی اختیار سپاه و ارتش را به ما بدهید، پرونده هسته‌ای را بستیم، پرونده موشکی را هم ببندیم و فاتحه این مملکت و امنیت آن را بخوانیم.

این روحانی خطاب به رییس‌جمهور بیان داشت: بیا فریاد بزن ما عرضه نداشتیم اقتصاد مملکت را درست کنیم، رهبری بارها فرمودند مشکل اقتصادی خیلی به تحریم مربوط نمی‌شود و مشکل از سوء مدیریت است.

دهقانی با توصیه مجدد توجه به قرآن و توصیف مسلمانان از نگاه قرآن، تأکید کرد: خدا در قرآن می‌فرماید ما در زمان حضرت موسی(ع) و حضرت عیسی(ع) و در تورات و انجیل از مسلمانان به نیکی یاد کرده‌ایم که آنها روی پای خود می‌ایستند و کفار از آنها غیظ داشته باشند.

وی در پایان بیان کرد: امروز به برکت انقلاب و خون شهدا در همه امامزاده‌ها مراسم شب‌های قدر به طور باشکوهی برگزار می‌شود و این حاصل ایستادگی و مقاومت در برابر دشمن است.