تاریخ: 7:55 :: 2019/05/13
روزه‌خواران ملزم به گذراندن دوره آموزشی ویژه می‌شوند

معاون دادگستری استان یزد گفت: افرادی که از روی غفلت اقدام به روزه‌خواری در ملأعام کنند در صورت معرفی از سوی پلیس با هماهنگی دستگاه قضایی ملزم به گذراندن دوره آموزشی در این معاونت خواهند شد.

به گزارش میبدما به نقل از ایکنا از یزد، به نقل از دادگستری، محمدحسین رحیمی‌زاده، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان اظهار کرد: طرح خاصی جهت پیشگیری از تظاهر به روزه‌خواری با هدف جلوگیری از هنجارشکنی از طرف معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم تهیه و به نهاد‌ها و ادارات مختلف و اتحادیه اصناف ابلاغ شده است.
وی تصریح کرد: رویکرد این طرح بیشتر جنبه فرهنگی و پیشگیرانه دارد به نحوی که انتظار می‌رود مخاطبان این طرح به وظایف خود از حیث فراهم کردن فضای معنوی در جامعه عمل کرده که در این فضا اشخاص حتی اگر معذوریت شرعی هم داشته باشد به خود اجازه تظاهر به روزه‌خواری ندهند، البته مردم شریف دارالعباده همیشه حرمت ماه مبارک رمضان را حفظ کرده‌اند و چنانچه اشخاصی از روی غفلت اقدام به هنجارشکنی کنند به آنها تذکر داده می‌شود و دوره‌های آموزشی خاصی برای اصلاح رفتار آنها در نظر گرفته شده که در این معاونت برگزار می‌شود و در صورت تظاهر به روزه‌خواری و معرفی از طرف پلیس باید در این دوره‌های آموزشی شرکت کنند.
رحیمی‌زاده تأکید کرد: چنانچه فردی اصرار به تظاهر به روزه‌خواری داشته باشد این کار جزء مظاهر علنی هنجارشکنی محسوب می‌شود و با توجه به اینکه ارتکاب فعل حرام در اماکن عمومی و در مرئی و منظر مردم جرم است، مطابق مقررات با مرتکبان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
رحیمی‌زاده با اشاره به نقش اثرگذار نهادها، اصناف و شهرداری‌ها در فراهم نمودن فضای معنوی جامعه، ابراز کرد: همه متولیان امر باید به فضاسازی مناسب با هدف ایجاد محیطی معنوی اهتمام داشته باشند.