تاریخ: ۹:۱۵ :: ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
شهردار یزد بالاخره معرفی شد

سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد گفت: جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد، «سیدمحمدرضا سیدحسینی» به عنوان شهردار یزد انتخاب شد.

به گزارش میبدما؛ محسن عباسی هرفته در گفتگو با مهر اظهار داشت: سیدمحمدرضا سیدحسینی، معاون سابق استاندار یزد در امور عمرانی، در جلسه علنی شورای شهر یزد با ۶ رأی از مجموع ۱۱ رأی اعضای شورا انتخاب شد.

وی عنوان کرد: این انتخاب به سرعت به وزارت کشور اعلام می‌شود و با تأیید حکم شهردار منتخب، سیدمحمدرضا سیدحسینی به طور رسمی سکان شهرداری یزد را به دست خواهد گرفت.

عباسی هرفته در پاسخ به سوال مهر در مورد تکلیف انتخاب علی زینی‌وند، معاون فعلی استاندار یزد در امور اقتصادی بیان کرد: وی نیز از گزینه‌های شورای شهر یزد بود اما از قبول این مسئولیت نصراف داد.

سخنگوی شورای شهر یزد ادامه داد: علت این انصراف، تمکین از وزارت کشور در زمینه واگذاری پستی در یکی از استان‌های کشور بوده است.

به گزارش مهر، شهر یزد بعد از استعفای مهدی جمالی نژاد از شهرداری و تصدی پستی در وزارت کشور با سرپرستی اداره می‌شود و در طول این مدت، به رغم تلاش‌های صورت گرفته، شهردار رسمی برای یزد انتخاب نشد.

امروز در صحن علنی شورا، سیدعلی مشتاقیون سرپرست فعلی شهرداری یزد، تنها رغیب سیدمحمدرضا سیدحسینی بود که در نهایت سیدحسینی با شش رأی شهردار منتخب شورا شد.