تاریخ: ۸:۲۳ :: ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
نخستین المپیاد ورزشی محله‌های میبد آغاز شد

نخستین المپیاد ورزشی محله‌های میبد یادبود شهدای ورزشکار و شهردار شهید مهدی باکری در 10 رشته ورزشی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی یکشنبه شب برای مدت 30 روز در مرکز این شهرستان آغاز شد.

به گزارش میبدما به نقل از ایرنا، شهردار میبد در مراسم افتتاح این المپیاد ورزشی، گفت: شهری خوب و پویاست، علاوه بر مبلمان شهری، فضای سبز، فضاهای فرهنگی، ورزشی و … خوب داشته باشد چنین شهری باید شهروندان سالمی نیز داشته باشد.

علیرضا نقوی افزود: المپیاد ورزشی که با همکاری شورای شهر، بسیج و اداره ورزش و جوانان برنامه‌ریزی شد آغاز فصل نوینی در حوزه سلامت شهروندان است و در کنار آن برنامه‌های ویژه‌ای برای بانوان و سالمندان در سطح محله تدارک دیده‌شده است.

همچنین رئیس گروه فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای شهر میبد اظهار داشت: وظیفه شهرداری و شورای شهر در زمان حال که فنّاوری پیشرفت کرد، فراتر از وظایف عمرانی هست و لازم است با توجه به زیادشدن کارخانه‌ها و آلودگی محیط‌زیست و نیز آلوده شدن فضاهای رسانه‌ای به دنبال به وجود آمدن فضاهای مجازی، شهرداری سلامت شهروندان را که به‌عنوان گران‌ترین سرمایه‌هاست، تأمین کند.

علیرضا آزادمنش افزود: باید با رسیدگی به فضاهای سبز هوای سالم تولید کرد و همچنین فضاهای ورزشی و فرهنگی را برای سلامت جسمی و روحی شهروندان ایجاد کرد.

وی در ادامه اظهار امیدواری کرد که شهرداری و شورای شهر بتواند وظایف عمرانی، فرهنگی و ورزشی خود را با همکاری شهروندان و باهدف تأمین نیازهای شهری انجام دهد.

شهرستان میبد پنج هزار و ۵۰۰ ورزشکارسازمان یافته دارد که در رشته‌های مختلف ورزشی مشغول به فعالیت هستند و تابه‌حال با کسب مقام‌های جهانی، ملی و استانی به‌خوبی درخشیدند.