متن بیانیه؛
تاریخ: ۹:۴۶ :: ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
قرائت بیانیه بسیج دانشجویی میبد برای لغو لوایح FATF و پالرمو در نماز جمعه

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان میبد برای لغو لوایح FATF و پالرمو بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش میبدما؛ متن این بیانیه که در مراسم نماز جمعه ۲۶ بهمن ماه و در مصلی آیت الله اعرافی میبد قرائت شد، به شرح ذیل می باشد:

” بسم الله الرحمن الرحیم “

فَتَرَى الَّذِینَ فِی قُلُوبِهِم مَّرَضٌ یُسَارِعُونَ فِیهِمْ یَقُولُونَ نَخْشَىٰ أَن تُصِیبَنَا دَائِرَهٌ فَعَسَى اللَّهُ أَن یَأْتِیَ بِالْفَتْحِ أَوْ أَمْرٍ مِّنْ عِندِهِ فَیُصْبِحُوا عَلَىٰ مَا أَسَرُّوا فِی أَنفُسِهِمْ نَادِمِینَ

“کسانی که در دل هایشان بیماری است می بینی که در دوستی با یهود و نصاری شتاب می ورزند و می گویند : میترسیم آسیب و گزند ناگواری به ما برسد. امید است خدا از سوی خود پیروزی یا واقعیت دیگری پیش آورد، تا این بیمار دلان بر آنچه در دل هایشان پنهان میداشتند، پشیمان شوند”
سوره مائده / آیه ۵۲

تجربه برجام، به ملت فهیم ایران ثابت کرد که مذاکره ی بدون تضمین اجرا، نهایتا منجر به تعمیق مشکلات، از دست دادن فرصت ها و حائلی را بین آرمان های اولیه مردم ایجاد میکند و قطعی به نظر می آید که دادن امتیاز های ننگینِ ذلت بارِ جدید، جز ایجاد زخمی عمیق و چرکین که بوی تعفن اش، مشام همگان را پر کرده است، ارمغان دیگری به همراه ندارد.

برجامی که در یک گمانه زنی اشتباه، قرار بود همه ی مشکلات کشور را و حتی آبِ خوردن مردم را حل کند، ولی پس از گذشت مدتی کوتاه به خسارتی محض بدل شد.
خسارتی که بیش از پیش فشارهای طاقت فرسای اقتصادی را به مردم عزیزمان، علی الخصوص مستضعفین جامعه وارد نمود.

بعد از تجربه تلخ برجام و بدقولی طرف های غربی، دولت به جای پاسخگویی و اظهار پشیمانی از اعتماد بی دلیل به غرب و معطل گذاشتن ظرفیت های داخلی، این بار با تهدید و ارعاب، مسئولیت بی تدبیری خود را متوجه مجمع تشخیص کرده است.

آقایان اگر مسلمان نیستید لاقل آزاده باشید.!!!

ما با این خواصی که دنیا طلب و کاخ نشین شده اند چه کنیم؟ با برخی مقدس مأب های تسبیح به دستِ پیشانی به مهر چه کنیم؟ و چه نیک فرمود امام خمینی(ره) : که “ما از شرّ رضاخان و محمدرضا خلاص شدیم، لکن از شر تربیت یافتگان غرب و شرق به این زودی ها نجات نخواهیم یافت”

در آخر، به برخی خواص هشدار می‌دهیم که صلح امام حسن (ع) و جام زهر، از بی بصیرتی خواص به پایان تلخش رسید. مصالح اسلام و مسلمین و اقتصاد و معیشتِ ملت، ملعبه بازی شما و رفقایتان نیست. ما خواستار رد این کنوانسیون های استعماری در مجمع تشخیص مصلحت نظام، شفافیت اقتصادی درسطوح مختلف کشور، وضع قوانینی برای مبارزه هر چه بهتر با پولشویی و پیگیری حل مشکلات اقتصادی با نگاه به ظرفیت های روشن داخلی هستیم.

وَالسَّلامُ عَلی مَنِ التَّبَع الهُدی

بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان میبد

نظرات کاربران (۱)

  1. محمد

    با سلام
    ایا این امکان وجود دارد که گروه هایی هم که موافق fatf هستند در نماز جمعه بیانیه بخوانند؟ آزادی بیان یعنی تمام گروه ها حق اظهار نظر داشته باشند
    —————–
    با سلام. برای این موضوع باید به مصلی مراجعه فرمائید.