تاریخ: ۷:۵۶ :: ۱۳۹۷/۰۶/۲۶
تجلیل جبهه فرهنگی میبد از بانوی ورزشکار قائمشهری به علت پاسداشت حجاب در مسابقات  آسیایی+ تصاویر

جبهه فرهنگی شهرستان میبد از رزیتا علیپور، صاحب مدال نقره مسابقات آسیایی جاکارتای اندونزی در رشته کاراته تقدیر و تجلیل کرد.

به گزارش میبدما؛ هدایای ارسال شده از طرف جبهه فرهنگی میبد، در اردوی تیم ملی کاراته بانوان که در رشت برگزار می شود، طی مراسمی به خانم رزیتا علیپور، نائب قهرمان کاراته آسیا، تحویل داده شد.

این هدایا که به علت رعایت حجاب اسلامی و پاسداشت آن در مسابقات آسیایی اندونزی و مخصوصا مسابقه فینال، به خانم علیپور تقدیم شد، شامل؛ لوح تقدیر، ربع سکه بهار ازادی، ظرف سفالین با تصویر نقاشی شده خانم علیپور توسط هنرمندان میبدی و سجاده زیلو بود.

علیپور در بازی‌های جاکارتا بعد از شکست حریفان خود با شایستگی تمام به فینال راه پیدا کرد و در این بازی امتیاز به “رِنک۱” کاراته نداد، اما به خاطر اینکه چند بار به حریف پشت کرد تا حجابش را ثابت کند، اخطار گرفت و مدال طلا را در اوج شایستگی فنی با این اخطار به حریف واگذار کرد.

وی در گفتگو با خبرگزاری فارس در مورد از دست دادن مدال طلا به علت رعایت حجاب و گرفتن اخطار، اظهار داشت: حجاب اعتقاد قلبی من است و حفظ آن در مسابقات بازی‌های آسیایی در جاکارتای اندونزی برایم از هر مدالی مهم‌تر بود.

متن لوح تقدیر از خانم رزیتا علیپور به شرح ذیل می باشد:

بانوی مسلمان و افتخارآفرین، سرکار خانم رزیتا علیپور

نمایش خیره کننده حضرتعالی در بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا و کسب مدال نقره این رقابتها افتخاری بزرگ برای جامعه بانوان جمهوری اسلامی ایران محسوب میشود اما عظمت این مدال زمانی صدچندان میشود که اقدام زیبای شما را در این رقابتها در پاسداشت حجاب اسلامی به یاد بیاوریم؛ اقدامی که شاید شما را از طلای آسیایی محروم کرد اما مدال بزرگتر و به مراتب ارزشمندتر 《بنده خوب خدا بودن》را از آن شما ساخت.
با تبریک صمیمانه این افتخارات بزرگ و تحسین حرکت غرورآفرین شما در فینال این رقابتها، از خداوند متعال سلامت، عاقبت به خیری و دوام توفیقات مادی و معنوی شما را در تمام عرصه های زندگی مسئلت میداریم.

ایام عزت مستدام
جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی شهرستان میبد
شهریور ۱۳۹۷