تاریخ: ۷:۵۳ :: ۱۳۹۷/۰۶/۱۱
جشن عاطفه ها، پنجشنبه در میبد برگزار می شود

مدیر کمیته امداد میبدگفت: 149 پایگاه ثابت و سیار در سطح شهرستان و مدارس آماده جمع‌ آوری کمک‌های مردمی جشن عاطفه ها هستند.

به گزارش میبدما، حسین زین‌الدینی در گفتگو با “میبدخبر” در خصوص برگزاری جشن عاطفه ها در شهرستان میبد بیان داشت: هر ساله در آستانه سال تحصیلی جدید کمیته امداد امام خمینی با همراهی برخی دستگاه‌ها و نهادهای دیگر همچون، آموزش و پرورش، بسیج، سازمان دانش‌آموزی و صدا و سیما اقدام به برگزاری جشن عاطفه‌ها می‌کند.

وی ایجاد بسترهای لازم برای مردم در راستای تقسیم شادی‌هایشان با نیازمندان را از مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشن به صورت همزمان در کشور عنوان کرد و افزود: مردم نیکوکار و خیر با اهدای هدایای نقدی و کالایی خود در این جشن به نیازمندان و محرومان نوعدوستی خود را به نمایش می‌گذارند.

مدیر کمیته امداد میبد از استقرار ۱۴۹ پایگاه جمع‌ آوری کمک‌های مردمی جشن عاطفه‌ ها درشهرستان خبر داد و گفت: ۱۲۵ مدرسه، ۲ مرکز نیکوکاری، ۱ پایگاه سیار و ۲۱ پایگاه ثابت شهری و روستای در سططح شهرستان اقدام به جمع آوری کمک های مردمی خواهند کرد.

زین الدینی ادامه داد: این مراسم روز پنج شنبه ۱۵ شهریورماه در پایگاه های کمیته امداد در سطح شهر، میادین و معابر، روز جمعه ۱۶ شهریورماه در میعادگاه نماز جمعه و در روز چهارشنبه ۱۱ مهرماه در مدارس میبد برگزار می شود.

وی در خصوص کمکهای مردمی جمع آوری شده در سال گذشته اظهار داشت: سال گذشته یک میلیارد و ۱۱۵ میلیون و ۸۹۱ هزار ریال کمک های مردمی در جشن عاطفه های جمع آوری شد که از این میزان مبلغ ۴۱۷ میلیون و ۵۶۰ هزار ریال در سطح مدارس شهرستان جمع آوری و توسط مدیران مدارس بین دانش آموزان بی بضاعت توزیع شد. مبلغ ۶۹۸ میلیون و ۳۳۱ هزار ریال نیز کمک های نقدی و غیر نقدی جهت دانش آموزان و خانواده های نیازمند جمع آوری شد.

مدیر کمیته امداد میبد در پایان با اشاره به اینکه ۲۷۰ دانش آموز و دانشجوی نیازمند در شهرستان شناسایی شده، گفت:‌ این جشن در حقیقت جشن حمایت و کمک از خانواده‌های نیازمندی است که بیش از هر زمان دیگر به کمک‌های مردمی نیازمند بوده و سعی می‌کنند آبرومندانه فرزندانشان را راهی مدارس و مراکز آموزشی و دانشگاهی کنند.