تاریخ: ۷:۱۶ :: ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
دیدار کارکنان حوزه‌بهداشت با خانواده شهید ایرباس

در سی امین سالگرد حمله به هواپیمای ایرباس ایرانی در خلیج فارس در سال ۱۳۶۷ رییس شبکه بهداشت و درمان میبد بهمراه مسئول و جمعی از کارکنان مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی، اورژانس115 و اداره بهداشت به دیدار خانواده شهید حاج حسین امامی رفتند.

به گزارش میبدما به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان میبد؛ در این دیدار صمیمی، دکتر مهدی حفیظی رییس اداره شبکه بهداشت و درمان میبد ضمن تاکید بر تکریم شهدای این ماجرای غم‌انگیز، در جریان آخرین وضعیت جسمانی خانم حاج صولت زارع همسر این شهید بزرگوار قرار گرفت.
قابل ذکر است خانم زارع با اهدای زمینی بالغ بر ۲۰۰ مترمربع در خیابان هفتم تیر و نیز اهدای وجه غرامتی که از امریکا دریافت کرده بود، ساختمان پایگاه شماره دو اورژانس شهری میبد توسط شبکه بهداشت و درمان درسال ۱۳۹۰ شروع به ساخت و در ابتدای سال ۱۳۹۴ به بهره برداری رسید.
در دوازدهم تیرماه ۱۳۶۷ شمسی، هواپیمای مسافری ایرباس ایران که از بندرعباس عازم دبی بود، بر فراز آبهای خلیج فارس و در نزدیکی جزیره هنگام مورد هجوم یگان های دریایی متجاوز آمریکایی مستقر در آب های خلیج فارس قرار گرفت و سقوط کرد.
این هواپیما که با ۲موشک ناو جنگی وینسنس مورد حمله عمدی نیروهای تجاوزگر آمریکا قرار گرفت حامل ۲۹۸مسافر و خدمه بود که ۷ نفر از آنان از شهروندان میبدی بودند و همگی به شهادت رسیدند.