گزارش اختصاصی میبدما از یک اثر کاملاً میبدی؛
تاریخ: ۱۶:۴۸ :: ۱۳۹۷/۰۱/۰۲
گفتگو در مورد شگفت‌انگیزترین، زیباترین، کامل‌ترین و تاثیرگذارترین کتابی که درباره عالم پس از مرگ نوشته است

جدیدترین کتاب جمال صادقی نویسنده میبدیِ کتاب 12 ثانیه به نام "آن سوی مرگ" به بازار نشر رسید.

به گزارش میبدما؛ با محمد حسین حاجی ده آبادی محقق و پژوهشگر این کتاب، گفتگوی کوتاهی انجام دادیم که در ادامه مطالعه می فرمایید؛

حاجی ده آبادی در گفتگو با خبرنگار میبدما اظهار داشت: “آن سوی مرگ” بعد از کتاب های “آخرین یادگار” و “۱۲ ثانیه” سومین کار مشترکی می باشد که با هنرمندی نویسنده فرزانه، آقای جمال صادقی راهی بازار نشر می کنیم.

وی با اشاره ای به کتاب موفق “۱۲ ثانیه” بیان داشت: این کتاب حاصل ایران‌گردی ما دو نفر و گردش در بیش از دو سوم شهرهای ایران بود که بخشی از آن در قالب کتاب ۱۲ ثانیه منتشر شد و با فروش خوبی که داشت به چاپ هفتم نیز رسید.

حاجی ده آبادی ادامه داد: در ۱۲ ثانیه، با شیوه ناقص نویسی، خواننده بین واقعیت و رویا؛ داستان و مستند به نوعی سرگردان می شود و این سبک نگارش منحصر به فرد، تعمداً از جانب آقای صادقی مد نظر قرار گرفت، که می توان گفت در نوع خود و در کشور بی نظیر است.

وی با اشاره به کتاب جدید جمال صادقی گفت: “آن سوی مرگ” از سال ۱۳۹۲ با همفکری و تبادل نظر ما به جریان افتاد و بعد از حدود ۲ سال تحقیقات مشترک و یک سال و نیم کار نگارشی آقای صادقی، و در زمانی نزدیک به چهار سال به نتیجه رسید.

این هنرمند میبدی، با بیان این نکته که کتاب مورد نظر در هفته اول نشر، به چاپ سوم رسید، افزود: جان مایه کتاب روایتی از عالم پس از مرگ است و رویکرد مصاحبه محور ان نیز از کسانی می باشد که یکبار مرگ را تجربه کرده اند.

وی با اشاره به انجام صدها مصاحبه در دوره تحقیق و پژوهش این اثر، اذعان داشت: از بین این تعداد مصاحبه انجام شده، سه گفتگوی خوب را در این کتاب با قلم بسیار غنی آقای صادقی مطالعه می کنیم که به نوعی در سه محور مصاحبه زمینی، نیمه زمینی و آسمانی ارائه شده است.

محقق و پژوهشگر کتاب آن سوی مرگ، ادامه داد: قبل از انتشار کتاب، این اثر را در بین ۳۰ نفر تست کرده ایم و این افراد که از افراد عادی و عامه جامعه با سنین و مدارک تحصیلی مختلف گرفته تا علما و مراجع تقلید را شامل می شوند، صد در صد اثر را از لحاظ اثر گذاری و کیفیت و غنای مطلب تایید کرده اند.

وی با اشاره به این نکته که حتی انکار کنندگان عالم پس از مرگ نیز با خواندن این کتاب به تاثیر آن اعتراف کرده اند، تصریح کرد: اکثر مصاحبه های صورت گرفته برای این کتاب در تهران و دیگر شهرهای ایران صورت گرفته و حدود ۴۰۰ جلد کتاب مرجع در این موضوع نیز برای بالا بردن اعتبار نوشته ها، مطالعه شده که زحمت های نویسنده آن را نمی توان انکار کرد.

حاجی ده ابادی با بیان این موضوع که به گفته برخی از علما، این کتاب چیزی از عالم پس از مرگ را از قلم نیانداخته، بیان داشت: در این کتاب رمان‌گونه به ظاهر از قرآن و احادیث چیزی دیده نمی شود، ولی تمام مطالب آن را می توان به قرآن کریم و احادیث ارجاع داد.

وی این کتاب را به نوعی جامع ترین کتاب نوشته شده درباره عالم پس از مرگ دانست و افزود: این کتاب اثر نویسنده ای منحصر به فرد است که می خنداند، می گریاند، هشدار می دهد و در کل خاطرات واقعی افرادی را با پردازش بسیار ماهرانه، به مخاطب ارائه می دهد.

محمد حسین حاجی ده ابادی در انتها با تشکر از پشتیبانی مالی اقای سید عباس امامی و هیئت مدیره کاشی یاس برای زیر چاپ بردن چاپ های اول و دوم، گفت: بنده مطمئنم این کتاب در آینده، بیشتر شناخته و به زبان های دیگر نیز ترجمه خواهد شد و افتخار میبدی بودن نویسنده و میبدی بودن این اثر برای همیشه از آن مردم میبد خواهد بود.

لازم به ذکر است که مخاطبین گرامی می توانند این کتاب را از کتابفروشی حسابی تهیه فرمایند.