تاریخ: ۷:۱۹ :: ۱۳۹۷/۰۱/۰۱
همت نوروزی …!

محمد رضا دهقانی

خدا را شکر که نوروز آمد و بار دیگر شهرمان میزبان مسافران نوروزی خواهد شد.
این روزها وقتی به سطح شهر البته نه همه‌جا بلکه به مرکز شهر که سری بزنی شاهد تغییرات اساسی در آن محل هستید و جنب‌وجوش و فعالیت دستگاه‌های مربوط را به چشم خواهی دید. از برگزاری بازارچه و برخی مراسمات گرفته تا تور میبدگردی و همچنین رنگ‌آمیزی و رفت‌وروب برخی معابر و آسفالت برخی مسیرها که منتهی به چند آثار تاریخی بزرگ است و زدن بنر و استند و المان و …
از پررنگ شده حضور و مانورهای بازرسی بهداشتی‌ها و اصنافی‌ها و تعزیراتی‌ها که تشدید می‌شود و همچنین از نشست‌های خبری مسئولان و یا برخی بازرسی‌ها که خود حضور پیدا می‌کنند تا نقطه تأسف ماجرا باز شدن درب برخی اماکن تاریخی که در طول سال توسط مسئولان به دست فراموشی سپرده‌شده و حتی بر روی مردم خود این شهر بسته است که البته این اماکن تاریخی فقط ۱۵ روز موردتوجه هستند و بعد از گذشت این ایام باز فراموش می‌شوند.
بگذریم

ازیک‌طرف جای بسی خوشحالی است که مسئولان امر تمام همت خود را در جهت شناختن هر چه بیشتر میبد و همچنین میزبانی از مسافران نوروزی به خرج می‌دهند و از طرف دیگر جای تأسف که چرا فقط این همت و تلاش در این چند روز منتهی به نوروز است و فقط برای چند مسیر خاص و برای مدتی کوتاه؛ و برخی مسیرهایی چون خیابان رشیدالدین و خیابان بارجین و غیره به دست فراموشی سپرده می‌شود؟
قصد گله و شکایت و نقدی ندارم که البته زمانی مناسب هم برای گفتن شکایت نیست، حتی از همین‌جا ضمن تشکر و قدردانی از مسئولان جهت اخذ این تصمیمات تشکر و حتی دست بوسی آن کارگران زحمت کشی را می‌کنم که این روزها بجای اینکه در کنار خانواده خود مشغول خرید باشند مشغول آذین‌بندی و آماده کردن شهر جهت پذیرایی از مسافران هستند.
اما در پایان از تمام مسئولان تقاضا دارم همچنان که در این ایام نوروز همت و پتانسیل بالای خود را درمیزبانی از مسافران نشان دادند که البته مردم هم از این تلاش فیض اندکی می‌برند تقاضا دارم این همت را در طول سال بکار گیرند به دیگر نقاط و محلات هم رسیدگی کنند تا اگر کسی مسافر و میهمان نوروزی داشت در محلات تفاوت را حس نکند.

نظرات کاربران (۱)

  1. بارجین

    یکی از این بناها قلعه بارجین هستش.
    چند سالی هست که چند نفر از بچه های همین محله به صورت خودجوش اقدام به آماده سازی این قلعه برای ایام تعطیلات می کنند. اما متاسفانه از طرف مسئولین مدت هاست هیچ اقدامی برای بازسازی و مرمت این بنا انجام نشده است و اگر همین روال ادامه پیدا کند، قطعا تا چند سال آینده شاهد تخریب تدریجی این بنا خواهیم بود.