تاریخ: ۸:۲۲ :: ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
دلنوشته‌های دانش‌آموزان درمورد راهیان‌نور منتشر‌می‌شود

مسئول اردوهای راهیان نور استان یزد از انتشار دلنوشته‌های دانش آموزان اعزامی به مناطق عملیاتی جنوب کشور در قالب کاروان‌های راهیان نور خبر داد.

به گزارش میبدما به نقل از مهر، منصور زارع در نشست خبری اردوهای راهیان نور با حضور فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با بیان اینکه یکی از اهداف راهیان نور، انتقال فرهنگ جهاد و شهادت است، اظهار داشت: دانشجویان و دانش آموزان به عنوان گروه‌های اثرپذیر و اثرگذار به این اردوها اعزام شده اند و اظهارات خانواده های آنها، حاکی از تاثیرپذیری خوب این قشر در این کاروان‌ها دارد.

وی افزود: دانش آموزانی که در قالب کاروان راهیان نور در ماه‌های مهر و آبان به این مناطق اعزام شده اند، اغلب در ایام نوروز با خانواده های خود با خودروی شخصی عازم این مناطق می شوند.

زارع با اشاره به اینکه تعداد زیادی از دانش آموزان نیز دلنوشته هایی داشته اند، افزود: در تلاش برای انتشار این دلنوشته ها در قالب کتاب هستیم.

مسئول اردوهای راهیان نور استان یزد با اشاره به برخی برنامه های فرهنگی تدارک دیده شده برای کاروانیان راهیان نور استان یزد عنوان کرد: بسیاری از برنامه ها توسط ستاد مرکزی راهیان نور تدارک و برنامه ریزی و اجرا می شود و برخی دیگر نیز توسط استان‌ها اجرا خواهد شد.

وی افزود: هر سال جشنواره رهاورد سرزمین نور در مناطق عملیاتی جنوب کشور برگزار می شود که این مراسم امسال نیز در ۲۰ اسفنده ماه برگزار خواهد شد.

زارع در مورد هزینه های این سفر نیز بیان کرد: از دانش آموزان برای یک اردوی چهار روزه، به ازای هر نفر ۶۰ هزار تومان و از دانشجویان ۳۰ هزار تومان دریافت می شود اما برای دانشجویان، وسیله ایاب و ذهاب بر عهده دانشگاه‌ها است.