تاریخ: ۸:۲۷ :: ۱۳۹۶/۱۲/۱۶

کارشناس تشکل‌های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: تاکنون بالغ بر یک هزار نفر از مداحان و شعرای آیینی استان در سامانه طوبی ثبت نام کرده‌اند.

به گزارش میبدما به نقل از ایکنا، حجت‌الاسلام هادی نوروزی، کارشناس تشکل‌های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، در گردهمایی کانون مداحان و شعرای آیینی استان، با اشاره به پیگیری‌های انجام شده در جهت ثبت نام مداحان و شعرای آیینی استان در سامانه طوبی گفت: تاکنون بالغ بر یک هزار نفر از مداحان و شعرای آیینی استان در سامانه طوبی ثبت نام کرده‌اند.
وی با بیان اینکه در حوزه ثبت نام در سامانه طوبی از استان‌های موفق کشور هستیم گفت: این روند باید حفظ و از مداحان و شعرای آیینی استان جهت ثبت نام در این سامانه دعوت شود.
نوروزی با اشاره به عملکرد شهرستان‌های در ثبت اطلاعات مداحان و شعرای آیینی گفت: شهرستان‌های اردکان، میبد و اشکذر بهترین عملکرد را در این حوزه داشته‌اند.
وی اظهار کرد: انجام آزمون سطح بندی و در ادامه صدور کارت برای مداحان از دیگر اقدماتی است که باید مورد توجه کانون مداحان وشعرای آیینی در شهرستان‌ها قرار گیرد.
نوروزی یا اشاره به قرار گرفتن در آخرین ماه سال تصریح کرد: کانون‌های شهرستانی نسبت به ارسال گزارش چهارماه خود تا پایان سال اهتمام جدی داشته باشند.
کارشناس تشکل های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: جهت برگزاری دوره‌های آموزشی در شهرستان‌ها راه اندازی حداقل یک مرکز آموزش مداحی در هر شهرستان لازم و ضروری است.