تاریخ: ۸:۴۶ :: ۱۳۹۶/۱۱/۱۲
افتتاح ۱۸ پروژه ورزشی در دهه مبارک فجر در استان یزد

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد از افتتاح 18 پروژه ورزشی در سطح این استان به مناسبت گرامیداشت ایام‌الله دهه مبارک فجر خبر داد.

به گزارش میبدما به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان یزد، مسعود شریعتی با اعلام این خبر گفت: در ادامه خدمات دولت تدبیر و امید و به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۱۸ پروژه ورزشی شامل، سالن چندمنظوره ورزشی، زمین چمن مصنوعی، زمین فوتبال ساحلی، سالن شمشیربازی افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: بر این اساس سالن ۱۲۰۰ نفره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شهرستان بافق در مساحتی به متراژ ۲ هزار و ۴۵۰ مترمربع و بااعتباری بالغ‌بر یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در ایام‌الله دهه مبارک فجر افتتاح می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد از سالن ورزشی دهستان فهرج به‌عنوان یکی دیگر از اماکن ورزشی نام برد که در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد و اضافه کرد: برای ساخت این پروژه ورزشی بااعتبار بالغ‌بر ۷۵۰ میلیون تومان هزینه شده است.

این مقام مسئول با اشاره به افتتاح ۶ زمین چمن مصنوعی روستایی اظهار داشت: این زمین‌ها در روستای مبارکه بافق، روستای شیطور بافق، روستای تنگ چنار مهریز، روستای سرو علیا اردکان، روستای صدرآباد ندوشن اشکذر و هلال‌احمر میبد واقع‌شده که درمجموع بیش از ۹۰۰ میلیون تومان برای احداث این شش زمین چمن مصنوعی هزینه شده است.

وی اضافه کرد: پروژه طرح تعویض کف‌پوش سالن‌های ورزشی جانباز امام شهر یزد، شهید موحدین مهریز، شهید لجه مهریز، سالن امام علی (ع) بهاباد و همچنین سالن شمسی شهرستان اشکذر از دیگر طرح‌هایی است که بااعتباری بالغ‌بر ۴۰۰ میلیون تومان در ایام‌الله دهه مبارک فجر بهره‌برداری می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد خاطرنشان کرد: همچنین زمین فوتبال ساحلی در شهرستان میبد و روستای مبارکه بافق نیز بااعتباری بالغ‌بر ۱۵۰ میلیون تومان افتتاح می‌شود.

شریعتی افزود: سالن چندمنظوره روستای زردین شهرستان تفت از دیگر پروژه‌های قابل‌افتتاح در ایام‌الله دهه مبارک فجر است که در ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع و بااعتباری بالغ‌بر ۸۵۰ میلیون تومان احداث‌شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اعتبارات پروژه‌های فوق و نامبرده شده از اعتبارات ملی، استانی و خیری بوده است.