تاریخ: ۹:۳۰ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
وضعیت سینما در میبد و دیگر شهرستان های یزد

رئیس اداره امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با تأکید بر اینکه استان یزد ازنظر تعداد مخاطب در جایگاه متوسط کشوری قرار دارد، گفت: مردم یزد از فیلم‌های کمدی و با مضامین شاد استقبال بیشتری داشته‌اند.

فهیمه سهیلی راد در گفتگو با خبرنگار فارس در یزد،گفت: در حال حاضر شهر یزد دارای دو سینما با هفت سالن است؛ همچنین شهرستان‌های اردکان و میبد هرکدام دارای دو سالن، شهرستان‌های بافق، ابرکوه و تفت هرکدام دارای یک سالن هستند.

وی از تجهیز و افتتاح سالن نمایش فیلم مهریز در آینده‌ای نزدیک خبر داد و افزود: به‌طور متوسط در هرماه پنج‌ تا شش فیلم در استان یزد اکران می‌شود؛ البته فیلم‌های روز تقریباً هم‌زمان در همه شهرستان‌های دارای سینما اکران می‌شود.

رئیس اداره امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با اشاره به اینکه سینماهای استان یزد ازنظر تعداد مخاطب در جایگاه متوسط کشوری قرار دارند، اظهار داشت: تعداد مخاطبان در شرایط مختلف ازجمله تعطیلات عید، ایام عزاداری، آغاز یا امتحانات مدارس، تعطیلات تابستان و… متغیر است؛ اما به‌طور متوسط ماهانه حدود ۲۵ هزار تماشاگر در سطح استان یزد داشته‌ایم.

سهیلی راد با تأکید بر اینکه فیلم‌های کمدی و با مضامین شاد از استقبال بیشتری برخوردارند، اما استقبال از فیلم‌های اجتماعی در دو سال گذشته به‌طور محسوسی رشد داشته است، خاطرنشان کرد: سینماهای موجود در شهرستان یزد درحال‌توسعه و بهسازی هستند تا بتوانند ارتقاء درجه بگیرند؛ چنانچه سه پردیس در شاهدیه، ابرکوه و میبد در حال طی مراحل ساخت هستند و همچنین برای شهرستان‌هایی هم که فاقد سینما هستند برنامه واگذاری سینما سیار در نظر گرفته‌شده است.

این مقام مسئول در پایان ضمن اشاره به مشکل اصلی حوزه سینما در استان یزد، اضافه کرد: گرایش زیادتر مخاطبان به فیلم‌های کمدی، سبب می‌شود تا فروش فیلم‌های اجتماعی چندان مطلوب نباشد و این امر سینما داران را در بهره‌برداری از سینما دچار مشکل کرده است؛ چنانچه در حقیقت تماشای فیلم در سینما در سبد فرهنگی خانواده‌های یزدی جایی نداشته و یا از اولویت خاصی برخوردار نیست.

نظرات کاربران (۲)

 1. بی شناسنامه

  سینما ، ایجاد درد می کند ؛ دنبال درمان باشیم….
  سینمای ما به هیچ عنوان اسلامی نیست و هدف پنهانش ترویج غرب و ظاهر دنیای غرب به صورت زیباست.
  دقیقا کاری که شیطان می کند ، زشت را زیبا جلوه می دهد.

  • میبدار

   شما ناراحتی نرو….کسی برای بقیه مردم تصمیم نگیره لطفا!