گزارش تصویری از نماز جمعه میبد/ 15دی
تاریخ: ۲۱:۴۶ :: ۱۳۹۶/۱۰/۱۵
حجت الاسلام محمود کارگر: دشمنان باز هم در قبال ملت ایران اشتباه کردند/ مسئولان باید به مطالبات به حق مردم پاسخگو باشند

امام جمعه موقت میبد، آشوب و اغتشاشات اخیر در کشور را که منجر به هتک حرمت نخل امام حسین در استان و مسجد و حسینیه در تهران ، و دیگر اعمال زشتی که موجب بی احترامی به اعتقادات مردم و کشته شدن بیگناهان شد را به شدت محکوم کرد.

به گزارش میبدما به نقل از میبد آدینه ، حجت الاسلام محمود کارگر با بیان اینکه این اقدامات از سنخ مردم نیست بلکه از سنخ کار منافقین و داعشیان است که در دهه شصت و خلافت خودخوانده داعش در عراق و سوریه انجام میگرفت تصریح کرد : پس باید خیلی مواظب باشیم پشت این صحنه ، مثلث شوم امریکا ، اسرائیل و رژیم آل سعود با مشاوره های انگلیس که مثل همیشه ناشیانه عمل و خیلی زود هم خودشان را لو دادند بودند.
خطیب جمعه موقت میبد با اشاره به حمایت نماینده امریکا در سازمان ملل از اغتشاشگران در ایران و مطرح کردن شعارهای آشوبگران گفت : به خوبی معلوم است که این شعارها از جانب خود آنها به اغتشاشگران مخابره شده است .
وی با اشاره به حضور خروشان ملت ایران در پاسخ به اغتشاشگران گفت : اما سیل خروشان ملت در خیابانها با شعارهای ما ذوالفقار حیدریم فدائیان رهبریم ، شعار و اقدام اغتشاشگران را باطل کرد .
* ملت ایران پای اسلام و قرآن ایستاده است
حجت الاسلام کارگر یادآور شد : باز هم در این حادثه کلاه سر امریکا و دشمنان نظام رفت و در شناخت ملت ایران اشتباه کردند چرا که ملت ایران ، پای اسلام و قران و دین ایستاده اند و کسی که ایرانی و علاقه مند به ایران باشد ، پرچم و نماد کشورش را آتش نمی زند .
آنهایی که ذوق زده موضع گرفتند بدانند ایران کشوری ریشه دار و قدرتمند است
امام جمعه موقت میبد هشدار داد : امریکا ، اسرائیل ، آل سعود ، انگلیس ، کاندا و کشورهایی که از سر ذوق و شتابزده در قبال این حادثه موضع گرفتند ، بدانند ؛ ایران اسلامی کشوری ریشه دار و قدرتمند در همه دنیاست و مردم تا پای جان ایستاده اند و از رهبر و نظام و قرآن دفاع خواهند کرد .
* نمایش اقتدار مردم مومن میبد در روز دوشنبه
خطیب جمعه موقت میبد با بیان اینکه اغتشاشگران در حوادث اخیر پرچم امام حسین ، مسجد و منبر و اسلام و قرآن را هدف قرار دادند گفت : روز یکشنبه مردم دارالعباده استان و دوشنبه مردم ولایت مدار شهرستان میبد از اصناف و قشرهای مختلف ، اقتدار خودشان را به نمایش خواهند گذاشت.
* رضاخان به دنبال اسلام زدایی در مملکت بود
امام جمعه موقت میبد در بخش دیگر از سخنان خود سوم اسفند ۱۲۹۹ سالروز اجرای کشف حجاب توسط رضا شاه با حمایت انگلیس را خاطرنشان کرد و گفت : رضا شاه با اعلام قانون متحدالشکل نمودن البسه در ششم دی ماه سال ۱۳۰۷ به دنبال اسلام زدایی از این مملکت برآمد که به دنبال آن مردان با پوشیدن کت و شلوار و کراوات و کلاه گرد فرنگی و زنان با کشف حجاب ، کشور رسما هویت خود را از دست داده و فرهنگ غرب رواج می یافت .
حجت الاسلام کارگر افزود : اما علما و به ویژه امام که در آن دوران طلبه ای جوان بود بر قانون کشف حجاب اعتراض کرد که این جریان کشف حجاب منجر به حادثه مسجد جامعه گوهرشاد در مشهد و کشته شدن تعداد زیادی از انسانهای بی گناه شد .
خطیب جمعه موقت میبد با بیان اینکه این قانون در نهایت در هفدهم دی ماه ۱۳۱۴ اجباری و علنی شد ، خاطرنشان کرد : اما زنان مسلمان و عفیف در خانه نشستند و از حجاب خودشان پاسداری کردند و با وجود فشارها و شکنجه ها و آزارها رژیم ظالم نتوانست حجاب را از زنان مسلمان بردارد .
* بی حجابی امروز خطرناک تر از زمان رضاشاه
وی نحوه بی حجاب کردن و بدحجاب امروز را خطرناک تر از زمان رضا شاه خواند و گفت : آن روز یک مرتبه چادر از سر خانم ها می کشیدند و غیرت مردان به جوش می آمد و مقاومت می کردند ؛ اما امروز رسانه های دشمن در قالب فیلم ها به خانه ها نفوذ کرده و ارتباط بین نامحرم را عادی جلوه میدهند و آرام آرام مقنعه و چادرها به کنار می رود ، آستین ها کوتاه و شلوارها تنگتر می شود.
امام جمعه موقت میبد تصریح کرد : اگر مصلحت فرزندان ، دنیا و آخرت همسرانتان را می خواهید دستور قرآن را مورد اجرا و دشمنان را ناکام کنید.
* گرامی داشت سالروز حادثه مسجد گوهرشاد
حجت الاسلام کارگر ، نوزدهم دی ماه سالروز شهادت جمعی از انسانهای بی گناه که بدون سلاح برای دفاع از مرجعیت ، امام و اسلام در قم به پا خواسته بودند را خاطرنشان کرد و افزود : آنها نمی دانستند این حرکت روزی منجر به یک حکومت قوی اسلامی و دارای یپشتیبانی های جهانی خواهد شد و حکوت ۲۵۰۰ ساله را ساقط خواهد کرد .
* مسئولان باید به مطالبات به حق مردم پاسخگو باشند
خطیب جمعه موقت میبد در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به حوادث تلخ در کشور ، آن را عبرت و درسی برای مسئولان و مردم عنوان کرد و گفت : باید اولا بدانیم که پشت این قضیه چه کسانی هستند و دوم اینکه چه عواملی باعث بروز این نوع حوادث در کشور می شود .
حجت الاسلام کارگر ، اعلام مسالمت آمیز مشکلات را مطالبات به حق مردم خواند و گفت : این مطالبات مسئله اش با آشوب و اغتشاش جداست و باید مسئولان در قبال قول هایی که به مردم داده اند پاسخگو باشند .
خطیب جمعه موقت میبد با بیان اینکه وظیفه یک حکومت و نظام ، مسئله معیشت ، اشتغال و رفع فقر مردم است و نباید فاصله ای بین مردم و مسئولین بیافتد تصریح کرد : مقام معظم رهبری چقدر در رابطه با اقتصاد مقاومتی و نفوذ دشمن تذکر داده است و مسئولان ، مدیران و کارگزاران و رهبران ، روحانیون نظام و حکومت عدل موظفند که با فقرا ، مستمندان و پابرهنه گان بیشتر حشر و نشر فجلسه مراوده ، معارفه و رفاقت داشته باشند.
* گرانی بنزین و قبوض و قطع یارانه قابل قبول نیست
وی گران شدن بنزین ، بهای قبوض آب و برق و گاز و تلفن و قطع یارانه ها را غیرقابل قبول دانست و افزود : مسولان باید از مقام خود پیاده و با مردم باشند تا از وضع زندگی مردم بیشتر آگاه شوند چرا که امام راحل فرمده است : خدا نیاورد روزی که سیاست ما و سیاست مسئولین کشور ما پشت کردن به دفاع از مظلومین و رو آوردن به حمایت از سرمایه داران گردد و اغنیا و ثروتمندان از اعتبار بیشتری برخوردار باشند که این با سیره و روش انبیاء ، امیرالمومنین و ائمه معصومین سازگار نیست و مسئولان باید به مطالبات به حق مردم با اقدام و عمل پاسخگو باشند .