تاریخ: ۸:۱۸ :: ۱۳۹۶/۰۹/۲۱
برنامه‌ریزی شورای شهر جهت موضوعات فرهنگی میبد

در جلسات اخیر کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر ضمن دعوت از جمعی از هنرمندان و نویسندگان در خصوص موضوعات فرهنگی برنامه‌ریزی و پیشنهاداتی مطرح گردید.

به گزارش میبدما به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، در سومین جلسه این کمیسیون پیشنهاد شد تقویم فرهنگی برای برنامه‌های آتی تدوین گردد؛ همچنین بر اساس آن بودجه سال آینده شورا و شهرداری با در نظر گرفتن آیتم‌های فرهنگی لحاظ شود.

در این جلسه بر ضرورت نظارت بیشتر بر کیفیت اجرای جشن‌ها، همایش‌ها و نمایشگاه‌های ویژه هنرهای دستی و دست‌سازهای بانوان و نیز نصب بنر در سطح شهر تأکید شد.

تشکیل کمیته‌ای از گروه‌های مختلف از جمله روحانیت، فعالین فرهنگی، موسیقی‌دان‌ها و دیگر تشکل‌ها،

رونق بخشیدن به راسته بازار و احداث سایت شهرداری؛ راه‌اندازی کوهنوردی خانوادگی و فعال نمودن پیست ویژه دوچرخه‌سواری بانوان با در نظر گرفتن شئونات اسلامی و اخلاق طیبه از موضوعاتی بود که به آن پرداخته شد.

اعضای کمیسیون فرهنگی حمایت از هنرمندان و دلگرمی آنان و نیز استفاده از مساجد و حسینیه‌ها برای فعالیت‌های فرهنگی و تجهیز این مراکز به سالن مطالعات و همچنین احداث کتابخانه‌های محلی و سیار در بوستان‌ها و ایستگاه‌های شهر را عنوان کردند.

در این جلسه به تشکیل بانک هنرمندان، مدیران بانوان، کمیته تدوین منشور و ارائه رزومه‌کاری به اداره ارشاد در مورد مجریان جشن‌ها و همایش‌ها اشاره شد.

در چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی در خصوص بودجه فرهنگی در سال آتی پیشنهاد شد اعتباری بالغ بر ده میلیارد ریال در نظر گرفته شود و تعدادی از پروژه‌های اجرایی نیز به امور فرهنگی اختصاص یابد.

همچنین پیشنهاد گردید بخشی از درآمد حاصل از صرفه‌جویی در هزینه‌کرد امورات جاری شهرداری به خصوص قراردادهای بخش خصوصی برای بحث امور فرهنگی لحاظ شود.

همچنین مقرر شد تا پایان آذرماه، جلسه هماهنگی تشکیل ستاد نوروزی و اجرای برنامه‌ها و تبلیغات ویژه ایام نوروز برگزار گردد.

برگزاری جلسات هفتگی و ماهیانه در مساجد و ایجاد تفاهم‌نامه‌هایی در زمینه‌های برگزاری برنامه‌های فرهنگی در سطح شهر نیز جزء تصمیمات اعضا در این جلسه می‌باشد.