تاریخ: ۸:۱۴ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
برگزاری دومین همایش بین‌المللی بهداشت محیط کار در یزد

دبیر علمی همایش بین‌المللی بهداشت محیط کار از برگزاری این همایش بین‌المللی با حضور ۷۰۰ دانشمند جهان در یزد خبر داد.

به گزارش میبدما؛ محمدحسین احرامپوش در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در یزد با اشاره به ضرورت تبادل نظر در مورد آخرین دستاورهای علمی و آموزشی در حوزه بهداشت محیط،‌ اظهار داشت: دومین همایش بین‌المللی و بیستمین همایش ملی بهداشت محیط و توسعه پایدار به میزبانی استان یزد برگزار می‌شود.

وی هدف از برگزاری این همایش را بررسی چالش‌های محیط زیست کشور در زمینه‌های مدیریت فاضلاب، آلودگی هوا، مدیریت آب و مدیریت پسماندهای تولیدی در اجتماع، دانست و بیان کرد: همایش بین‌المللی بهداشت محیط از هفتم تا ۹ آذرماه در پردیس بین‌الملل علوم پزشکی یزد برگزار می‌شود.

دبیر علمی دومین همایش بین المللی و بیستمین همایش ملی بهداشت محیط و توسعه پایدار با بیان اینکه بیش از ۷۰۰ دانشمند برجسته کشوری در زمینه بهداشت محیط در این همایش حضور دارند، گفت: استان یزد در این همایش میزبان نمایندگان کشورهای کانادا، فرانسه،‌ دانمارک، آلمان و اسپانیا است.

احرامپوش خاطرنشان کرد: در این همایش بین المللی ۶۰۰ مقاله با موضوع بررسی راهکارهای رفع آسیب ناشی از آسیب‌های حشرات و جوندگان و همچنین جلوگیری از آلودگی‌های اماکن عمومی به صورت سخنرانی و پوستر ارائه می‌شوند.

این مقام مسئول با اشاره به برگزاری ۱۰ کارگاه آموزشی در حاشیه همایش بین المللی بهداشت محیط و توسعه پایدار استان یزد،‌ افزود: راه‌های پیگیری و کنترل تغییرات اقلیمی، راه‌های پیگیری و کنترل پسماندهای صنعتی، ‌بیمارستانی و خانگی ، راه‌های پیگیری و کنترل آلودگی، راه‌های پیگیری و کنترل موادغذایی، راه‌های پیگیری و کنترل پرتوها، راه‌های پیگیری و کنترل آب، راه‌های پیگیری و کنترل فاضلاب، و راه‌های پیگیری و کنترل ریزگردها را محورهای این همایش بین المللی در یزد است.

وی حضور دانشجویان تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را از دیگر ویژگی‌های این همایش در استان عنوان کرد و اظهار داشت: افزایش توان علمی کشور یکی دیگر از اهداف برگزای این همایش در یزد است.

دبیر علمی دومین همایش بین المللی و بیستمین همایش ملی بهداشت محیط و توسعه پایدار خاطرنشان کرد: این همایش هفتم آذرماه به مدت سه روز از ساعت هشت صبح تا ۱۷ عصر در محل سالن شهید میراب پردیس دانشگاه علوم ‌پزشکی یزد برگزار می‌شود.