تاریخ: ۸:۳۷ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۴
استاد اصغر طاهر زاده: احمدی نژاد بچه بازی در آورد و ما را ۵۰ سال عقب انداخت و پدر ما را در آورد

او از استاد سوال می کند که شما زمانی از حامیان رییس جمهور سابق (محمود احمد نژاد) بوده اید, حال نظر شما چیست؟

گروه سیاسی – رجانیوز: استاد اصغر طاهر زاده، اسلام شناس، نویسنده و شخصیتی است که متعلمین فراوانی میان علاقه مندان مباحث دینی، سیاسی و عرفانی دارد. اخیرا صوتی از ایشان در فضای مجازی منتشر شده است که ظاهرا پاسخ به سوال یکی از شاگردان ایشان در جمعی خصوصی و در خلال یکی از جلسات ایشان است.

او از استاد سوال می کند که شما زمانی از حامیان رییس جمهور سابق (محمود احمد نژاد) بوده اید, حال نظر شما چیست؟

آقا (مقام معظم رهبری) یک زمانی تمام قد ایستادن برای دفاع از احمدی نژاد؛ ایشان زمانی دفاع کردند ما هم دفاع کردیم. اما خودش (احمدی تژاد) خراب کرد، بچه بازی در آورد؛ من تعبیرم این است تاریخ خودش را نشناخت. ما را پنجاه سال عقب انداخت و پدر ما را در آورد. ما می خواستیم با چهره انقلابی از اصلاح طلب ها عبور کنیم. این بچه‌بازی‌ها یا آن یکشنبه سیاه را رقم زد.

الان هم به نظر من نظام قضایی بد عمل می کند.

(بست نشینی) و اینها بچه بازی است و حیف است که ایشان خودش را اینقدر سبک کرده است. خب آقا فرمودند (در انتخابات) شرکت نکن، آمد شرکت کرد و بچه بازی در آورد.

آن حکمتی که دل ما می خواست ایشان داشته باشد، انقلابی بودن کافی نیست . من یک چیزی را رک بگویم تا ایشان ذیل زعیم بود خیلی حکیم بود، آمد بیرون به یک نحوی.

الان این بچه بازی هایی که مثلا دست هم را می گیرند و ادابازی در می آورند، این کجا و آن احمدی نژادی که زعیم را پذیرفته بود کجا؟

البته الان هم نمی گوید آقا را قبول ندارم اما ذیل زعیم بودن یعنی مطابق عقل آقا فکر کردن. این بی عقلی و تقلید نیست بلکه تفکر است مثلا شما اگر قرآن نداشتید هر فکری می کنید بی خود است اتفاقا شما با قرآن و ذیل آن فکر می کنید نه اینکه شما بگویید حالا ما قرآن را بفهمیم دیگر فکر نمی کنیم ، افلا یتدبرون ؟

با زعیمتان می توانید فکر کنید و متفکر بشوید. ایشان جدا شد و آن جور که باید از زعیم استفاده نکرد.

سوال؛ علت اصلی اش چیست استاد؟

یکی از بچه هایی که نزدیک بود به من گفت که من از آن جا دیگر مطمئن شدم که کار خراب شده است ؛ ایشان فکر می کند آقا همه نظریه هایش درست نیست ، رک بگویم . آن کسی هم که این را به من گفته است با خود بچه های آنها بود، شما هم او را می شناسید و انسان مطمئنی است و از وقتی این را شنید فاصله گرفت از آن ها و این را به من گفت.

می گویند که آقا همه نظریاتش درست نیست درصورتی که خدا وقتی کسی را زعیم می کند، قلبش را در اختیار می گیرد. بالاخره ما چه گناهی کرده ایم که آقا را قبول داریم . آیا می شود خدا ایشان را کمک نکند ، آن وقت به ما ظلم کرده است و خدا این کار را نمی کند.

در توضیح فرمایش فوق می توان به بخشی از سخنان دیگر ایشان هم اشاره نمود:

{مقام معظم رهبری} سعی می‌کردند به کمک روحیه‌ی آقای احمدی‌نژاد چندین قدم ، انقلاب را جلو ببرند. پدیده‌ای که با سادگی و شجاعت و پشتکار همراه بود، ولی چه کنیم که آقای احمدی‌نژاد جایگاه زعامت رهبری را آن‌طور که رهبری راهِ آینده‌ی انقلاب را در مقابل ما گشودند؛ نپذیرفت و به نحوی برای خود، راه تصور کرد. گفت: «با خودی تو، لیک مجنون بی «خود» است». اما شهید حججی عزیز (و امثال ایشان)، ادامه‌ی خود را در باقی‌ماندن زیر سایه‌ی رهبری معنا کردند، لذا در وصیت‌نامه‌ی خود می‌گوید: «بدانید من به یقین رسیده‌ام که امام خامنه‌ای نایب بر حق امام زمان «عجل‌اللّه‌تعالی‌فرجه» است.