تاریخ: ۸:۰۹ :: ۱۳۹۶/۰۴/۱۴
رقابت بیش از ۳۰۰ بانوی طلبه یزدی در آزمون های تخصصی/ مؤسسه آموزش عالی حضرت زهرا(س) میبد در سه رشته ۵۰ طلبه پذیرش می کند

مؤسسه آموزش عالی حضرت زهرا(س)بانوان حوزوی میبد هم در سه رشته تفسیر و علوم قرآنی(20 نفر)، کلام اسلامی با گرایش جدید مهدویت(15نفر) و رشته جدید مطالعات زنان با ظرفیت( 15 نفر) طلبه می پذیرد.

معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان یزد گفت: بیش از۳۰۰ بانوی داوطلب یزدی از سراسر استان در آزمون کارشناسی ارشد حوزوی برای پذیرش در سه مرکز آموزش حضوری تحصیلات تکمیلی و سه رشته سراسری غیر حضوری شرکت می کنند.

به گزارش میبدما؛ خانم فاطمه نظیر درگفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در یزد، اظهار کرد: با پایان مهلت ثبت نام در مقطع سطح سه (کارشناسی ارشد علوم حوزوی)، تعداد ۳۰۳ داوطلب برای تحصیلات تکمیلی به صورت حضوری و غیر حضوری با ارسال مدارک، مجاز به شرکت در آزمون سراسری پذیرش حوزه های علمیه خواهران هستند.

وی افزود: از مجموع ثبت نام شدگان تعداد، ۲۸۴ نفر از داوطلبان در بخش حضوری و ۱۹ نفر در بخش غیر حضوری هستند که از این تعداد، قریب به ۱۰ نفر به واسطه معدل بالای ۱۹ در مقطع کارشناسی و یا کسب رتبه های کشوری اول تا سوم در جشنواره علامه حلی و المپیاد علمی از آزمون کارشناسی ارشد معاف شده اند.

معاون آموزش حوزه علمیه خواهران یزد در خصوص شهرستان های دارای مقطع کارشناسی ارشد عنوان کرد: مؤسسه آموزش عالی امام حسین(ع) در شهر یزد با پنج رشته حوزوی، مؤسسه آموزش عالی حضرت زهرا(س) میبد با سه رشته و مرکز تخصصی فاطمه الزهرا(س) اردکان با یک رشته آماده پذیرش داوطلبان واجد شرایط به صورت حضوری در مقطع کارشناسی ارشد هستند.

خانم نظیر در خصوص عناوین رشته ها و ظرفیت پذیرش بانوان حوزوی در این سه شهرستان گفت: در مؤسسه کارشناسی ارشد بانوان حوزوی امام حسین(ع)یزد در رشته های تفسیر و علوم قرآنی(۲۰ نفر)، فقه و اصول(۲۵نفر)، رشته جدید تربیت مدرس ادبیات عرب(۱۵نفر) و رشته جدید اخلاق و تربیت اسلامی(۱۵) نفر ظرفیت پذیرش در نظر گرفته شده است که دو رشته اخیر برای اولین بار از اول مهر طلبه می پذیرد.

وی ادامه داد: مؤسسه آموزش عالی حضرت زهرا(س)بانوان حوزوی میبد هم در سه رشته تفسیر و علوم قرآنی(۲۰ نفر)، کلام اسلامی با گرایش جدید مهدویت(۱۵نفر) و رشته جدید مطالعات زنان با ظرفیت ۱۵ نفر طلبه می پذیرد.

معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان یزد تصریح کرد: از مجموع ۳۰۳ داوطلب استانی، تعداد ۱۹ نفر داوطلب غیر حضوری درسه رشته سراسری تاریخ اسلام، تفسیر علوم قرآن وفقه و اصول با ظرفیت محدود و با شرط معدل بالای ۱۷ثبت نام کرده اند که پس از قبولی در آزمون کتبی و مصاحبه، زیر نظر مرکز مدیریت قم با کلاس های آنلاین و با امتحان حضوری پایان ترم در یزد به تحصیل می پردازند.

خانم نظیر اضافه کرد: تاریخ آزمون کتبی سراسری مقطع کارشناسی ارشد جمعه این هفته ۱۶تیر از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۲ در مجتمع سیدالشهدا(ع) یزد واقع در خیابان چمران برگزارمی شود و داوطلبان می بایست با در دست داشتن کارت ورود به جلسه و کارت شناسایی معتبر،حداقل یک ساعت قبل از شروع آزمون درمحل برگزاری حضور یابند.

برپایه این گزارش، کارت ورود به جلسه داوطلبان مجاز به شرکت در آزمون در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مورخ ۱۴ و ۱۵ تیر از طریق کد رهگیری در سایت حوزه های علمیه به آدرسwww.whc.ir قابل دریافت خواهد بود.