تاریخ: ۱۵:۰۰ :: ۱۳۹۵/۱۰/۰۸
تلاش بیهوده برای تبرئه چپ‌های میبد از کارنامه ضعیف شورا و شهرداری

جریان حاکم بر دستگاههای اداری و شورا و شهرداری میبد در سه و نیم سال اخیر، جریان اصلاح‌طلب و حامی دولت بوده است و حال و روز فعلی شهر نتیجه کارهای آنان است و خود را به کوچه علی‌چپ زدن و انکار حقایق نیز دردی را دوا نخواهد کرد

یکی از سایتهای شهرستان در جدیدترین مطلب خود نسبت به تحلیل اخیر شبکه مجازی میبدما درباره انحراف به چپ شورای شهر میبد واکنش نشان داده و تلاش نموده تا بار سنگین عملکرد ضعیف شورای شهر میبد را از گرده جریان اصلاح‌طلب بردارد.

به گزارش “میبدما”، این سایت خبری ترجیح داده تا به اصل استدلالهایی که میبدما به آن پرداخته بود ورود نکند و در عوض با توسل به مغالطاتی آشکار، شورای شهر میبد را اصولگرا جا بزند.

این سایت با استناد به قرار گرفتن نام سه تن از منتخبین این شورا در لیست فرهنگ و آبادانی میبد تلویحا اینگونه نتیجه گرفته که این سه نفر اصولگرا هستند و یا دستکم اینکه اصلاح‌طلب نیستند.

در پاسخ به این همکاران رسانه‌ای دو نکته مهم را خاطرنشان میسازیم:

اولا لیست انتخاباتی قرارگاه فرهنگ و آبادانی میبد با کمترین ملاحظات سیاسی و دسته بندیهای خطی آن روز بسته شد و حتی برای افزایش وزن فنی و تخصصی لیست، از چندتن از کاندیداهای متخصص اصلاح‌طلب برای حضور در این لیست دعوت به عمل آمد که آنان به دلیل ملاحظات محله‌ای یا حضور در لیستهای موازی توسط افرادی دیگر از حضور در این لیست منع شدند. همچنین اکثریت افراد حاضر در آن لیست اساسا گرایش سیاسی خاصی نداشتند و در میثاق‌نامه قرارگاه فرهنگ و آبادانی نیز صرفا بر التزام کاندیداها به ولایت فقیه و قانون اساسی تاکید شده بود و در بقیه بندها پرهیز از محله‌گرایی و تبلیغات پرهزینه و… مورد تاکید قرار گرفته بود.

ثانیا قرارگرفتن نام چند نفر در یک لیست به معنای تضمین باقی ماندن اعضای آن در جهت فکری آن لیست در ایام پس از انتخابات نیست. چند مثال واضح برای این دوستان همکار می‌زنیم تا به خوبی این جریان برایشان روشن شود:

۱٫ آقای دکتر علی مطهری، در انتخابات مجلس هشتم به عنوان سهمیه دکتر احمدی‌نژاد و با اصرار شخص وی در لیست اصولگرایان وارد مجلس شورای اسلامی شد اما در ادامه با تغییرات بنیادینی که در تفکرات وی اتفاق افتاد، او به مخالف درجه یک احمدی‌نژاد و اصولگرایان تبدیل شد و در حال حاضر نیز به عنوان چهره محبوب رسانه‌های اصلاح‌طلب و بعضا ضدانقلاب مطرح است.

۲٫ آقای دکتر کمال دهقانی، نماینده محترم مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی تا همین چند سال قبل با حکم وزیر کشور آقای احمدی‌نژاد به عنوان معاون سیاسی-امنیتی استانداری فارس، منویات سیاسی، امنیتی و اجتماعی دولت دهم را در این استان پیگیری می‌کرد و البته شکی نیست که معاونان سیاسی و امنیتی استانداریها در زمره نزدیکترین افراد به خط فکری دولتها محسوب می‌شوند. اما آقای دکتر دهقانی -به هر دلیلی- در انتخابات سال۹۲ مورد حمایت قاطع اصلاح‌طلبان قرار گرفت و از آن روز به بعد جزء حامیان اصلی دولت یازدهم در مجلس شورای اسلامی هستند. جالب است که برخی دوستان اصلاح‌طلب که یاداوری این حقیقت محض برایشان بسیار تلخ است، بیان آن را بداخلاقی انتخاباتی می‌نامند!

۳٫ خانم الهه راستگو که در انتخابات شورای شهر چهارم تهران در لیست اصلاح‌طلبان قرار داشت پس از آنکه موفق شد به شورای شهر راه پیدا کند و وقتی با هجمه شدید هم‌حزبی‌های خود (بخاطر عدم رای به محسن هاشمی رفسنجانی) مواجه شد، به اصولگرایان نزدیک شد و این قرابت تاکنون نیز ادامه دارد.

۴٫ برخی فعالان رسانه‌ای در همین میبد، تا یکی دو سال قبل در یکی اصولگراترین رسانه‌های شهر به نفع این جریان قلم می‌زدند اما پس از مدتی به یکباره تغییر جهت دادند و تبدیل به صدای اصلاح‌طلبان شدند و البته در رویکردی کاملا اتفاقی! از ابتدای دوره جدید شورا همواره به نفع شهرداران منتخب همین شورا موضع می‌گیرند و منتقدین آنان را تخریب می‌کنند و البته تاکنون هم صلاح ندیده‌اند به جز تخریب آن دسته از اعضای شورای شهر که مخالف شهرداران منتخب شورای چهارم هستند، بر جریان کلی حاکم بر شورای شهر کمترین نقدی را وارد سازند!

درباره لیست فرهنگ و آبادانی میبد نیز دقیقا همین اتفاق افتاد و اگرچه در انتخاب اعضای این لیست مناسبات سیاسی و جناحی نقش کمرنگی داشت اما طبعا هدف این نبود، که منتخبین احتمالی لیست به چپ و راست بزنند. اما برای برخی منتخبین این اتفاق افتاد و برآیند تصمیمات سرنوشت‌ساز آنان، اردوگاه اصلاح‌طلبان میبد و جریان دولت را منتفع ساخت.

اکثریت اعضای شورای شهر میبد در همان ابتدا رای به برکناری محمدرضا حفیظی -شهردار اصولگرا و پرسابقه میبد- دادند و مدتی بعد این اکثریت با سمپاتی برخی جریان‌های دولتی استیضاح هدایی را کلید زدند و شهردار سوپر اصلاح‌طلبی چون نقیبی‌زاده را سرکار آوردند و جانانه از او حمایت کردند و پای ضعفهای متعدد وی در زمان شهرداری ایستادند و حتی حاضر نشدند در برابر اقدام وی و یکی از اعضای شورای شهر میبد در دیدار با یکی از سران فتنه یک تذکر عمومی بدهند یا موضع‌گیری علنی اتخاذ کنند و حتی ترجیح دادند مواضع عجیب وی درباره انقلاب و روحانیت را نیز نادیده بگیرند.

بنابراین این که فلانی در فلان لیست بوده یا اینکه آن دیگری مستقل در انتخابات شرکت کرده و از این نوع استدلال‌ها وجاهت منطقی ندارد و آنچه تعیین‌کننده‌ی جهت فکری واقعی اکثریت اعضای شورای شهر میبد است، عملکرد آنان است و عملکرد این عزیزان از برکناری حفیظی تا انتصاب هدایی و از برکناری هدایی جهت انتصاب یک نیروی شناسنامه‌دار اصلاح‌طلب تا حمایت شش‌دانگ از آن شهردار ضعیف (که همگان بجز عده‌ای معدود از هم‌خطهای سیاسی وی بر رکود و ضعف شهرداری در این دوره اذعان داشتند) همگی بوضوح نشان دهنده جهتگیری واقعی شورای شهر چهارم میبد است.

دوستان رسانه‌ای ما نیک می‌دانند که جریان حاکم بر دستگاههای اداری و شورا و شهرداری میبد در سه و نیم سال اخیر، جریان اصلاح‌طلب و حامی دولت بوده است و حال و روز فعلی شهر نتیجه کارهای آنان است و خود را به کوچه علی‌چپ زدن و انکار حقایق نیز دردی را دوا نخواهد کرد حتی اگر همه مردم ایران را «زنجیره‌ای» و «دلواپس» بخوانند و آنان را متهم به اهداف انتخاباتی کنند.

نظرات کاربران (۱)

  1. میبدی

    با سلام،شما که داعیه دفاع ازفرهنگ غنی اسلامی هستید چرا ازاصطلاحاتی موهون وغلط که درباورهای سنتی بدون تحقیق جا افتاده است استفاده میکنید وچرا دقت نمی کنید که پسوند یاپیوند اصطلاحی به اسما مبارکی زده شده است ایا ما شیعیان نباید پاسداشت اسما مبارک اهل بیت باشیم شما که به عنوان اصحاب رسانه هستید چرا دقت نمی کنید