تاریخ: ۱۳:۲۹ :: ۱۳۹۵/۱۰/۰۵
شورای شهر اصلاح‌طلب میبد، باز هم به اردوگاه چپ‌ها نزدیکتر شد

با حضور کمال بیکی در شورای چهارم، این نهاد بیشتر از گذشته به اردوگاه اصلاح‌طلبان میبد نزدیک خواهد شد؛ توضیح اینکه این شورا در مدت سه سال و اندی فعالیت خود نشان داده که به مبانی فکری اصلاح‌طلبان بسیار نزدیک است.

با تفسیر خاص و نادر مراجع ذیربط، شاخص‌ترین چهره اصلاح‌طلبان میبد به عنوان جانشین مهندس مجید بهارستانی وارد شورای شهر میبد شد.

به گزارش “میبدما”، با برکناری شهردار اصلاح‌طلب سابق میبد و انتخاب مهندس بهارستانی -که تا پیش از این به عنوان عضو شورای شهر میبد مشغول به فعالیت بود- به عنوان شهردار میبد، دکتر کمال بیکی که منتخب دهم مردم میبد در انتخابات سال ۹۲ بود، جایگزین وی شد.

حضور بیکی در شورای شهر میبد در عین حفظ ریاست وی بر پلی کلینیک تامین اجتماعی میبد خلاف قانون شوراها محسوب می‌شود اما گویا مراجع ذی‌ربط اداری تفسیری خاص از این قانون را برگزیده‌اند که به موجب آن او چراغ سبز حضوری کوتاه در شورای شهر میبد را یافته است تا علاوه بر ریاست بر سازمان نظام پزشکی میبد و همچنین سرپرستی پلی‌کلینیک تامین اجتماعی در نهاد شورای شهر میبد هم مشغول به کار شود.

گذشته از این مسائل، با حضور کمال بیکی در شورای شهر چهارم، این نهاد بیشتر از گذشته به اردوگاه اصلاح‌طلبان میبد نزدیک خواهد شد؛ توضیح اینکه این شورا در مدت سه سال و اندی فعالیت خود نشان داده که به مبانی فکری اصلاح‌طلبان بسیار نزدیک است.

بزرگترین نشانه هایی که در این خصوص می‌توان به آن اشاره کرد، برکناری شهردار اصولگرای میبد در آغاز حرکت این شورا بود. این برکناری در حالی اتفاق افتاد که او دومین شهردار پرسابقه‌ میبد پس از انقلاب بود و پس از برکناری راهی زارچ شد و از آن روز تابحال به عنوان شهردار زارچ مشغول به خدمت است.

در ادامه این شورا حتی شهردار نسبتا مستقلی مثل هدایی را هم نتوانست تحمل کند و با هدایت برخی جریانات، چهره شناخته شده‌ اصلاح‌طلبان میبدی یعنی سید علی نقیبی‌زاده به عنوان شهردار منتخب این شورا برگزیده شد و علیرغم ضعف و رکود شدید شهرداری میبد در این مدت، اکثریت اعضای شورا رویکرد حمایتی تمام عیار نسبت به عملکرد وی نشان دادند، تا شورای شهر چهارم میبد خیلی واضح و آشکار نشان دهد که به کدام خط فکری قرابت پیدا کرده است.

جالب اینجاست که شهردار سابق میبد در مدت کوتاه مسئولیتش، به اتفاق فردی از اعضای شورای شهر میبد به دیدار یکی از سران فتنه شتافت و در عین حال هیچ اعتراض عمومی هم در شورای شهر میبد نسبت به این اقدام انجام نشد.

نظرات کاربران (۵)

 1. میبدی

  به به
  خدا رحم کنه
  سالی چنوتا شهردار خو داشتیم
  حالا شورای شهر مچرخه

 2. سعید ابیاری

  با سلام. وقتی که دنبال عزل مهندس نقیبی بودید فکر اینجاش دگه نکرده بودید.با تشکر
  _________________________
  میبدما: مستحضر هستید که جایگاه شهردار با جایگاه یک عضو ساده شورا قابل قیاس نیست.

 3. بچه یخدون

  یه وقت چپ نکنند!!

 4. رفیق

  آبیاری این چه حرفی بود زدی بیشتر فکر کن . ای کاش اینقدر ما مردم و مسئولین سیاست زده نبودیم چپ و راست ۲۰ ساله پدر ملت رو درآوردند. وقتشه یکم دست از این سیاست بازی کشید و واقعا کار کرد. به خدا قشر ضعیف جامعه هم انسانند.

 5. میرحسینی

  آقای محترم هیچ موقع برای رضای خاطر هم فکرای خودت واقعیت رو سعی نکن وارونه جلوه بدی. بنده همیشه در انجام کار فقظ رضای خدا مد نظرم بوده چون شورا جای بازیهای سیاسی نیست ( اینو از دوستان اصولگراتون تو شورا بپرسید )حالا بگذریم از اینکه امثال شما به خیلی چیزا انگ سیاسی میزنید تا از اون برداشت مد نظرتون رو بکنید.فقط به همین بسنده میکنم و اون اینکه همین شهرداری که بعنوان اصولگرا ازش نام بردید ( جناب حفیظی ) بهتره برید و از خودشون بپرسید که تنها کسی که تو شروع بکار شورای چهارم تمام همتش رو گذاشت تا ایشون حفظ بشه من بودم یا هم فکرهای اصولگرای شما.
  ________________________
  میبدما: آقای میرحسینی عزیز! فکر میکنم بجای نیت‌خوانی و برچسب‌زنی به منتقدین حالا دیگر فصل پاسخگویی شما و دوستانتان فرا رسیده باشد. شما اصلاح‌طلبید و عملکرد اکثریت اعضای شورا هم در جهت اهداف اصلاح‌طلبان بوده و نتیجه اش را مردم دارند می بینند