تاریخ: ۱۲:۳۹ :: ۱۳۹۵/۰۳/۱۰
پاسداشت استاد زکریا اخلاقی در بیست و پنجمین شب شاعر

اين مراسم سه‌شنبه 11 خرداد ساعت 17 در سازمان هنري رسانه‌اي اوج واقع در خيابان آيت‌الله طالقاني، خيابان شهيد برادران مظفر(شمالي)، شماره 98، نخلستان سازمان هنري رسانه‌اي اوج برگزار خواهد شد.

بیست و پنجمین شب شاعر به پاسداشت شاعر انقلاب استاد زکریا اخلاقی اختصاص یافت.

این مراسم سه‌شنبه ۱۱ خرداد ساعت ۱۷ در سازمان هنری رسانه‌ای اوج واقع در خیابان آیت‌الله طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر(شمالی)، شماره ۹۸، نخلستان سازمان هنری رسانه‌ای اوج برگزار خواهد شد.

استاد زکریا اخلاقی از سال ۱۳۶۰ فعالیت خود را در زمینه شعر آغاز کرده و از سال ۱۳۵۸ در حوزه علمیه میبد و ۲ سال نیز در حوزه علمیه یزد به تحصیل علوم دینی پرداخت. پس از آن رهسپار حوزه علمیه قم شد و در طول مدت اقامت خود در قم از جلسات شعر حوزه اندیشه و هنر اسلامی قم بهره برد. تاکنون آثار متعددی از او در مجلات و روزنامه‌ها به چاپ رسیده است.

کتاب «تبسم‌های شرقی» مجموعه ۳۰ قطعه شعر از او در قالب غزل، با مضامین عرفانی و مذهبی در سال ۱۳۸۲ به چاپ رسیده‌است. ایشان با استفاده از اصطلاحات فلسفی و فقهی در شعر دارای زبان شعری ویژه و تازه‌ای است. استاد زکریا اخلاقی علاوه بر فعالیت‌های علمی، مسئول مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان یزد نیز می‌باشد. وی با شاعرانی چون محمدحسین انصاری نژاد، سید فضل الله طباطبایی ندوشن (امید) و غلامرضا محمدی مؤانست دارد.

“میبدما” با آرزوی توفیق روزافزون برای این استاد عزیز و بزرگوار، از خداوند طول عمر و سلامتی ایشان را مسئلت دارد.

برچسب ها: