تاریخ: ۲۳:۴۱ :: ۱۳۹۴/۱۱/۲۴
حمایت اصلاح طلبان از یک چهره ارزشی در میبد برای فرار از یک شکست حتمی

کاندیداهای متمایل به اصلاح طلبان از حوزه انتخابیه میبد و تفت، مقبولیت چندان بالایی ندارند و ائتلاف اصلاح طلبان استان برای فرار از یک شکست حتمی، قصد دارند تا به جای حمایت از این نوع کاندیداها، آراء خود را به سبد یک چهره شناخته شده اصولگرا بریزند

 همانگونه که چند روز قبل، میبدما پیس بینی کرده بود، ائتلاف اصلاح طلبان یزد از حوزه انتخابیه تفت و میبد از دکتر «کمال دهقانی» حمایت کرد.

به گزارش “میبدما”، این تاکتیک اصلاح طلبان در حالی صورت می گیرد که دکتر دهقانی فردی انقلابی محسوب میشود که در دولت دهم، معاونت سیاسی-امنیتی استاندار فارس را برعهده داشت.

اصلاح طلبان استان به خوبی از انقلابی بودن شخصیت دکتر دهقانی مطلع هستند و به نظر میرسد حمایت آنان نه در جهت تبلیغ و تقویت وی بلکه در راستای جلوگیری از ورود کاندیداهای ارزشی دیگر که از نظر آنان تندرو محسوب میشوند، می باشد.

گفته میشود اصلاح طلبان به دلیل آنکه دکتر دهقانی را یکی از معدود کاندیداهای رای آور این دوره قلمداد کرده اند، به ناچار از او حمایت کرده اند تا با وصل کردن خود به آراء این کاندیدا، در صورت پیروزی وی، خود را برنده نشان دهند.

آنچه مشخص است آن است که کاندیداهای متمایل به اصلاح طلبان از حوزه انتخابیه میبد و تفت، مقبولیت چندان بالایی ندارند و ائتلاف اصلاح طلبان استان برای فرار از یک شکست حتمی، قصد دارند تا به جای حمایت از این نوع کاندیداها، آراء خود را به سبد یک چهره شناخته شده اصولگرا بریزند تا به این وسیله هم احتمالی برای پیروز نشان دادن خود دست و پا کنند و هم تا حد امکان کاندیدای در معرض پیروزی را وامدار خود نمایند و در مرتبه ایده آل یک «علی مطهری» بومی از او بسازند.

بنابراین به نظر می رسد لازم است آقای دکتر دهقانی در برابر این تحرکات هوشیار باشند و بدانند که اصلاح طلبان تصور میکنند چاره ای جز حمایت از وی ندارند؛ بنابراین لازم نیست برای رای آوری وامدار آنان شوند و ایشان حتی اگر صریحترین مواضع در برابر اصلاح طلبان اتخاذ کنند، باز هم آنان ناچارند متوسل به ایشان باشند و گرنه در هر صورت باخته اند؛ چه تحریم کنند، چه رای سفید بریزند و چه از یک کاندیدای اصلاح طلب حمایت کنند.

گفتنی است اصلاح طلبان در حوزه های انتخابیه اردکان و یزد و اشکذر از دو کاندیدای اصلاح طلب حمایت کرده اند.

نظرات کاربران (۷)

 1. سید

  البته باید یکمی هم فکر کنیم ببینیم که چه چیزی تو فکر و عقیده و عملکرد و رفتار آقای دهقانی دیدند که اومدند به سمت ایشون ؟؟؟!!!

  رهبر عزیزمون فرمودند به کسانی رای بدهیم که به نیروی داخل اعتماد داشته باشند نه اینکه دلشون به حمایت خارجی خوش باشه !

 2. سایه روشن

  دکتر دهقانی فرد هوشیاری هستند و بچه های ارزشی شهرستان نیز از او حمایت می کنند. البته شاید رای ما کسی دیگر باشد ولی اگر ایشان رای بیاورند، باعث خوشحالی و رضایت همه ما خواهد بود …
  مطمئناً در دام سهم خواهی اصلاح طلبان نیز نخواهد افتاد …

 3. مهدی

  اصلاح طلبان وقتی شکست حتمی میخوردند که یک نامزد داشتند نه اینکه شورای نگهبان حتی یک نفر از آنها را تایید نکرده 
  __________________
  میبدما: در بین کاندیداهای فعلی هم اصلاح طلب هست

 4. علوی تفتی

  زنده باد روانبخش عزیز

 5. مهدی

  سرکار هرفرد که ادعا اصلاح طلبی بکنه که اصلاح طلب نیست حتما واسه رای آوردن این اظهار نظر ها رو میکنن که حضرت عالی هم باور کردی که اصلاح طلب هستن. شکست حتمی رو خوب اومدی

 6. حسینی

  میبد هرگز روان بخش عزیز را رها نخواهدکرد. انسان ارزشی که تفتی های بزرگوار هم او را قبول دارد.

 7. میبدی

  آقای سپید این وسط چه کاره است
  شنیده ها از این حکایت دارد که در زمان استانداری وی و در دولت اصلاحات قرار شد مقدار زیادی از اراضی شمال میبد به اردکان منتقل شود که تا حدودی موفق شد