تاریخ: ۱۳:۰۹ :: ۱۳۹۴/۰۶/۲۱
آقای فاضل میبدی! دارید آلمانی را بزک می‌کنید که به صدام سلاح‌های شیمیایی داد تا هموطنانت را بسوزاند/ آیا فکر کرده‌اید اگر بشار اسد نبود حالا آدمخواران داعش و النصره چه بر سر این کشور می‌آوردند؟

ضمن اینکه نوشابه بازکردن آقای فاضل میبدی برای کشوری چون آلمان در حالی است که این کشور سالهای دراز است که با رشد منفی جمعیت روبروست و سیاست اصولی این کشور بر پایه واردات نیروی کار ارزان قیمت جهت جبران نرخ منفی جمعیت بومی بوده

فارس: محمدتقی فاضل میبدی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب طی یادداشتی در شماره چهارشنبه گذشته روزنامه شرق با اشاره به توجهات جهانی به تصویر دلخراش جسد آیلان، کودک سوری غرق شده در سواحل ترکیه و مسئله پناه‌جویان نوشت: مهاجرت هزاران انسان عمدتا مسلمان، از سوریه، افغانستان و عراق به کشورهای اروپایی به‌ویژه آلمان و اتریش و پذیرش گرم ملت و دولت این دو کشور از چشم جهانیان پوشیده نیست. باید به ملت و دولت دو کشور یادشده دست‌مریزاد گفت که حاضر شده‌اند قریب به ٨٠٠ هزار مهاجر جنگ‌زده را پذیرا شوند.

او در ادامه نوشته است: غرق‌شدن آن طفل سه‌ساله -که قلب تماشاگران را در سراسر جهان جریحه‌دار کرد- از سینه تاریخ پاک‌شدنی نیست. پرسشی که همیشه باقی است اینکه چه کسانی و با چه عقیده و آیینی سبب شدند این صحنه دلخراش به وجود آید و چند میلیون انسان در عراق، افغانستان و سوریه بی‌خانمان شوند؟

*گویا پرونده تحلیل اشتباه مسائل سوریه، قصد ندارد در میان اردوگاه جریان سیاسی خاص بسته شود.

معاریف این جریان سیاسی نه در روزگار شروع فتنه شام تحلیل درستی از این ماجرا داشتند و نه اکنون که به کشور آلمان به دلیل اعلام نمایشی پذیرش پناهجویان دست‌مریزاد! می‌گویند.

جریان سیاسی خاص به جای دیدن واقعیت‌های سوریه، ترجیح می‌دهد تنها بخشی را ببیند که جامعه به اصطلاح جهانی بنا به دلایلی قصد دیدن آنرا کرده استو گرنه از این تصاویر دردناک، در طول نزدیک به ۵ سال فتنه شام و رخدادهای تروریستی در سوریه کم نبود.

فاضل‌میبدی آیا ندید تصویر به دار آویختن کودک سه‌ساله‌ی سوری توسط تکفیری‌ها را و آیا به رؤیت چشمان او نرسید هنگامیکه دشمنان دولت قانونی سوریه، دختر شیعه جوانی را در مقابل چشمان بسته‌ی همان جامعه جهانی آقایان با دست خفه کردند.

چهره‌های جریان خاص آیا شنوای فریاد فتنه‌بار «لا ایران، لا حزب‌الله» که معرّب شعار «نه غزه نه لبنان» بود و در اوان فتنه شام از خیابان‌های شهرهای سوریه به گوش می‌رسید، نبودند؟!
و یا مثله شدن حمزه الخطیب، کودک سوری و شیمیایی شدن صدها کودک و زن و مرد سوری با بمب‌های دشمنان محور مقاومت منطقه را؟!

باید گفت که یقیناً جریان سیاسی خاص تمام این تصاویر را دیده است اما ترجیح داد به معاندان و تروریست‌های سوریه صفت «مخالف و منتقد» عطا کند. به آمریکا و متحدانش بعنوان دشمنان آیلان و سایر کودکان کشته شده سوری لبخند بزند و هیچگاه حاضر نباشد علیه دستان تا مرفق آلوده به خون آنها نطق سر بدهد و یادداشت بنویسد.

جریان سیاسی خاص ترجیح داد به جای تن دادن به واقعیت‌ها، با سیاست اصولی نظام برای دفاع از جان مردم سوریه و دولت قانونی این کشور تا آن اندازه مخالفت کند که کسانی همچون عباس عبدی نیز پس از چند سال به این اشتباه راهبردی جریان خاص اشاره و از آن انتقاد کردندو ترجیح داد بصورت جسته و گریخته و با کنایه از این بگوید که عاملیت استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه نه تروریست‌ها و تکفیری‌ها بلکه دولت سوریه و شخص بشاراسد! است.

جریان سیاسی خاص کارهایی بسیار بیشتر از دل سوزاندن برای آیلان دارد که مکلف به انجام آنهاست.

کارهایی که البته اعتراف اخیر داریوش سجادی، از فعالان اصلاح‌طلب مبنی بر اینکه «اگر فتنه سبز پیروز می‌شد هم‌اینک داعش در تهران بود» بر عمق و وزن آنها می‌افزاید و ابعادی جدید در این تکالیف بر زمین مانده باز می‌کند.

جریان سیاسی خاص برای تصویر آیلان در ساحل ترکیه دل می‌سوزاند و به کشور آلمان دست‌مریزاد می‌گوید اما دریغ از حتی یک اشاره در کلام چهره‌هایش یا تریبون‌هایش به «شهدای مدافع حرم» که زندگی خود را برای دفاع از تمام آیلان‌های سوریه و کودکان حاضر در محور مقاومت فدا کردند.

جریانی داخلی که حتی از یک توجه نشان دادن خشک و خالی به شهدای مدافع حرم نیز حذر می‌کند و اِبا دارد، بدیهیست که کارش به جایی می‌رسد که باید به کشور آلمان در قبال سوریه دست‌مریزاد بگوید و درباره واقعیت مسائل سوریه سکوت کند.

میبدما: امثال آقای فاضل میبدی باید به این سوال پاسخ دهند اگر بشار اسد پایمردی نشان نمی‌داد و از قدرت کناره می‌گرفت الان وضعیت سوریه چگونه بود؟! آیا غیر از آن بود که کل این کشور به دست آدمخواران داعش و النصره می‌افتاد و آن وقت روزانه صدها آیلان‌ به طرز فجیعی به قتل می‌رسیدند و یا اینکه جنازه‌هایشان از آب گرفته می‌شد؟ آیا غیر از آن بود که پس از سوریه نوبت به کشورهای همسایه او از جمله ایران می‌رسید و این تروریستها این بار آیلان‌های هموطن آقای فاضل میبدی را از دم تیغ می‌گذراندند؟ 

ضمن اینکه نوشابه بازکردن آقای فاضل میبدی برای کشوری چون آلمان در حالی است که این کشور سالهای دراز است که با رشد منفی جمعیت روبروست و سیاست اصولی این کشور بر پایه واردات نیروی کار ارزان قیمت جهت جبران نرخ منفی جمعیت بومی بوده و به همین جهت میلیونها ترک تبار به این کشور مهاجرت کرده‌اند و فیگور استقبال از پناهجویان هم نه بخاطر نوع‌دوستی مرکل و امثال او بلکه به خاطر نجات اقتصاد کشور خودشان است.

مگر همین کشور آلمان در جنگ تحمیلی سلاحهای شیمیایی در اختیار صدام قرار نداد حالا چگونه است که آقای فاضل میبدی درحالیکه هنوز صدای سرفه‌های ناشی از بمبهای شیمیایی آلمان از سینه جانبازان کشورمان به گوش می‌رسد ایشان مقامات آلمان را بزک می‌کند؟!

نظرات کاربران (۱)

  1. احمد

    آقای فاضل جرا آنروز که ملیونها آواره افغان توسط جمهوری اسلامی مورد پذیرش قرار گرفت  سخنرانی و یا مقاله تمجید امیز ننوشت.