تاریخ: ۱۳:۱۸ :: ۱۳۹۳/۱۲/۱۶

این اقدام شهرداری میبد در ابتدا به علت عدم کار کارشناسی و انتخاب رنگهای نامناسب مورد انتقاد قرار گرفت که خوشبختانه پس از آن شهرداری میبد رویه‌اش را عوض کرد و از رنگهای بسیار مناسبتری استفاده نمود و در ادامه شاهد طراحی‌های زیبایی بر روی برخی از دیوارهای شهر بودیم

 • عکاس: حسام کسرایی

مدتی است شهرداری میبد رنگ‌آمیزی دیوارهای شهر را در دستور کار خود قرار داده و هر روز بخشی از دیوارهای شهر مورد رنگ‌آمیزی قرار گرفته و برخی از این دیوارها مورد طراحی و نقاشی نیز قرار می‌گیرد.

CIMG0097به گزارش “میبدما”، این اقدام شهرداری میبد در ابتدا به علت عدم کار کارشناسی و انتخاب رنگهای نامناسب مورد انتقاد قرار گرفت که خوشبختانه پس از آن شهرداری میبد رویه‌اش را عوض کرد و از رنگهای بسیار مناسبتری استفاده نمود و در ادامه شاهد طراحی‌های زیبایی بر روی برخی از دیوارهای شهر بودیم.

CIMG0059 CIMG0066

این طرح‌های زیبا مطمئنا در زیباسازی شهر و رفع اغتشاشات بصری تاثیر خوبی خواهد داشت که این موضوع به نوبه خود در روحیه مردم هم بی‌تاثیر نخواهد بود.

امام خامنه‌ای در این باره می‌فرمایند: «وقتی که نمای شهری متوازن و زیباست، شهروند وقتی که عبور می کند از آنجا، اعصابش آرامش پیدا می کند، حالت مطلوب پیدا می کند. این در کارکرد او، در معاشرت او، اگر معلم است، اگر کارمند اداری است، اگر کاسب است یا اگر عالم است اثر می گذارد. بابراین زیباسازی به معنای این نیست که می خواهیم یک کار تجملاتی انجام دهیم که بعضی بگویند آقا این هدر دادن است. نه این یک کار اصلی است. زیباسازی به معنایی، مثل سالم سازی مزاج مردم است. به معنای سالم سازی اعصاب مردم است. چشم نواز بودن، روح نواز بودن، دلنشین بودن، اینها چیزهایی است که در ساختن شهر یک معیار است و رفاه، این هم معیار بعدی است. بایستی جوری باشد که مردم کارشان راحت باشد. به خصوص حالا با این وسایل حمل و نقلی که وجود دارد.»

CIMG0060 CIMG0061 CIMG0062 2 (1)البته به نظر می‌رسد علاوه بر رنگ‌آمیزی این دیوارها بایستی به مرمت برخی از آنها نیز توجه شود چرا که بعضا نقاشی‌های زیبا روی دیوارهای نیمه مخروبه جلوه متناقضی ایجاد کرده، از سویی نقاشی روی دیوارهای کاهگلی نیز به نظر می‌رسد چندان مقرون به صرفه نیست چرا که خیلی زود دچار فرسایش شده و با بارندگی‌های متناوب جلوه نازیبایی پیدا خواهد کرد.

به هر تقدیر، این اقدام شهرداری میبد کار شایسته‌ای بود و جا دارد از مسئولین این نهاد بابت آن تشکر کرد و البته از آنان درخواست داریم تا در کنار جلوه‌هایروبنایی شهر به مسائل و مشکلات اساسی و زیربنایی شهر هم توجه بشود.

CIMG0073 CIMG0075 CIMG0076 CIMG0077 CIMG0078 CIMG0079 CIMG0080 CIMG0084 CIMG0085 CIMG0087 CIMG0088 CIMG0089 CIMG0094 CIMG0098 CIMG0100 CIMG0101 CIMG0102 CIMG0104 IF IF IF CIMG0063 CIMG0065 CIMG0067 CIMG0068 CIMG0070 CIMG0072

مطلب مرتبط:‌ سوالاتی در حاشیه شبیه شدن در و دیوارهای میبد به اتاق عمل!

نظرات کاربران (۳)

 1. من

  اولا از شهرداری میبد کمال تشکر و قدردانی رو دارم.
  خدا قوت و خسته نباشید
  امااااااااا
  یه پیشنهاد:
  تو بعضی از این عکسا یه دیوار بلنده و فقط نیمی از اون رو رنگ کردن و نیمی از اون رو هم همونجور که بوده ول کردن. یا بیان یه خط بکشن و نوشته ها رو جدا کنن یا اینکه کل دیوار رو یه رنگ یک دست بزنن.
  شما که دارین هزینه میکنین
  قربون دستتون اینم انجام بدید.
  حتی میشه هزینه اش رو هم از صاحب اون ملک گرفت(باید از خداش باشه نمای ساختمونش زیبا میشه).
  پول رنگ رو بگید صاحب ملک بده. مزد نقاش رو شهرداری قبول کنه. یا برعکس. اینجوری هر دوتاشون هم راضی میشن ایشالله.

 2. میبدی

  فوق العاده زیبا بود

 3. دکتر مهندس

  “من” جان!

  شما پول دیوار خودت رو داری بده، مردم از این پولها ندارن، پیشنهاد نمیخواد از خودت در وکنی!!!!! ضمناً بنظرم برن جاهایی رو رنگ کنن که تو دید عموم مردم باشه
  توی چند تا از عکسها بنظر میاد رفتن توی کوچه بن بست این کار رو کردید