حجت الاسلام والمسلیمن دهقانی:
تاریخ: ۱۰:۱۹ :: ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
جامعه را مجهز به فضای مجازی کرده‌ایم اما برای مدیریت آن برنامه‌ای نداریم!

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی دهقانی گفت: هر روز به گسترش فضای مجازی در سطح کشور کمک می کنیم، غافل از اینکه مدیریت این فضا اهمیت بیشتری دارد.

به گزارش میبدما؛ حجت الاسلام دهقانی در مراسم شهادت حضرت زهرا(س) با بیان نکته هایی از خطبه ۱۲۶ نهج البلاغه، اظهار داشت: در دوره ای زندگی می کنیم که مجبور شدیم با ظرفیت خیرین و تشکیل ستادهای نیکوکاری برای نوجوانان نیز گوشی های اندروید تهیه کنیم.

وی تصریح کرد: این حجم تلاش و دست به دست هم دادن و مجهز کردن جامعه به فضای مجازی در صورتی هر روز پر رنگ تر می شود که ما برای مدیریت این فضا اصلا برنامه ای نداریم.

وی گفت: هر چه زمان گذشت، امتحانات خداوند در این مسیر سخت تر شد و ما از دستگاه های محدود ویدئویی به این موقعیت خطیر رسیده ایم که فضای بی‌در و پیکر مجازی در دسترس همه افراد جامعه و مخصوصاً نوجوانان قرار گرفته است.

حجت الاسلام دهقانی با اشاره به عدم برنامه ریزی درست در این فضا بیان داشت: ما دوران بسیار سختی را در پساکرونا خواهیم داشت و تبعات این موضوع، به زودی چهره ناراحت کننده خود را نشان خواهد داد.

وی افزود: طبیعتاً در موقعیت های بسیار خاص کشور مانند انتخابات، ابتکار عمل و مدیریت فضا از دست رسانه‌ی ملی و داخلی نیز گرفته خواهد شد و فضای مجازی مدیریت شده توسط دشمنان نظام می تواند بسیار خطرساز باشد، فضای خاصی که امروز حتی دورافتاده ترین روستاهای ما را نیز پوشش داده است.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی دهقانی با اشاره به خاطره ای از عنایت حضرت زهرا(س) به شهید برونسی در کتاب خاک های نرم کوشک، گفت: همان طور که در سخت ترین شرایط تاریخ انقلاب و به خصوص زمان دفاع مقدس، توسل به حضرت فاطمه(س) کارساز شده و جواب داده است، در این روزگار هم باید با توسل به ایشان و دیگر ائمه اطهار، مدیریت بر این فضا را جدی بگیریم و کار را پیش ببریم.