فرمانده سپاه میبد در نشست خبری:
تاریخ: ۱۱:۳۴ :: ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
دو هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع خواهد شد/ فعالیت های پایگاه و مسجد محور در ۵۲ نقطه در شهرستان به اجرا در می آید

فرماندهی سپاه میبد در نشست خبری با اصحاب رسانه به بیان برنامه های هفته بسیج پرداخت.

به گزار میبدما، سرهنگ پاسدار مصطفی بهشتی در این نشست اظهار داشت: حدود دو هفته است که با ظرفیت سی الی پنجاه نفر بسیجی در حوزه های مختلف از کارهای خدماتی و انتظامات و دیگر حرفه های مورد نیاز به کادر درمان کمک می کنیم.

وی افزود: قرارگاه های حاج قاسم سلیمانی نیز از همان ابتدای شیوع کرونا فعالیت خود را در محلات مختلف شهرستان زیر مجموعه قرارگاه اصلی آغاز کردند که عملکرد بسیار خوبی نیز از خود نشان دادند.

بهشتی ادامه داد: در هفته بسیج با ظرفیت پنجاه و دو مسجد و پایگاه قرار شده روند جدید فعالیت های مسجد محور و پایگاه محور را آغاز کنیم و در قرارگاه مرکزی با محوریت مصلی آیت الله اعرافی نیز مقرر شد دو هزار بسته معیشتی آماده و با استفاده از پایگاه های محلات بین نیازمندان واقعی توزیع خواهد شد.

فرمانده سپاه میبد گفت: یکی از برنامه های سپاه که از این هفته آغاز می شود برگزاری سه چله‌ی زیارت عاشورای مختصر در سالن شهدای میبد با حضور تعداد اندک مردم و رعایت پروتکل های بهداشتی خواهد بود که چله اول از آغاز هفته بسیج تا شهادت سردار سلیمانی، چله‌ی دوم از شهادت سردار تا شهادت حضرت فاطمه(س) و چله‌ی سوم از شهادت حضرت فاطمه(س) تا دهه فجر خواهد بود.

وی بیان داشت: در موج سوم شیوع کرونا نیز بسیاری از مردم، خیرین، طلاب و نیروهای جهادی پای کار امده اند که نمونه آن گروه جهادی شهید جندقی با حضور هشت طلبه میبدی می باشد که فعالیت آنها از کمک به کادر درمان تا روحیه بخشی به بیماران و حتی کمک به تجهیز متوفیان کرونایی می باشد.

سرهنگ بهشتی خاطرنشان کرد: از این هفته نیز بسیجیان محلات با حضور موثر در پایگاه های سلامت به کمک مردم خواهند شتافت و فعالیت هایی مانند خرید مایحتاج مردم و دیگر فعالیت های مورد نیاز مانند توزیع مواد ضد عفونی را به اجرا خواهند گذاشت و به علت نیاز مبرم به تامین روحیه برای مردم و بیماران کرونایی برنامه های مختلف جهت نشاط اجتماعی را تدارک خواهند دید.

وی با اشاره به راه اندازی سایت خبری میبدهمسنگر در هفته بسیج گفت: زیرساخت های راه اندازی سایت مهیا شده و این سایت مرجع خبررسانی فعالیت های بسیج و سپاه و کانال ارتباطی مجازی با مردم خواهد بود.

سرهنگ پاسدار مصطفی بهشتی در انتها با اشاره به برگزاری کنگره بزرگداشت چهارهزار شهید استان یزد در اسفندماه گفت: این کنگره به صورت همزمان در استان یزد برگزار خواهد شد و در میبد نیز با محوریت بزرگداشت شهدای میبدی برنامه های مختلف و گسترده ای را به اجرا خواهیم گذاشت که در آینده ای نزدیک برنامه های آن تشریح خواهد شد.

در این جلسه برزگر جانشین فرماندهی سپاه و مرتضی بهشتی مسئول فرهنگی اجتماعی سپاه نیز توضیحاتی درباره برنامه های مختلف هفته بسیج دادند.

در این جلسه حکم جانشینی حجت الاسلام محمد حسین کارگر در قرارگاه حاج قاسم سلیمانی توسط فرماندهی سپاه تحویل وی شد.

برچسب ها: , ,