دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میبد:
تاریخ: ۷:۳۸ :: ۱۳۹۹/۰۵/۲۳
حضور مداحان غیرمیبدی به شرط رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی در مراسم‌های میبد بدون اشکال است

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میبد گفت: دستگاه امنیتی در مورد برگزاری مراسم های محرم نگاه حمایتی دارد اما با مسائلی که سلامت و بهداشت مردم و جامعه را تهدید کند نیز به شکل قانونی برخورد می کند.

به گزارش میبدما؛ علی باقرپور در نشست خبری روز چهارشنبه با اصحاب رسانه، با اشاره به اهمیت رسانه در شکل دهی افکار مردم جامعه، گفت: در روزهای برگزاری عزاداری امام حسین (ع)، رسانه ها به موضوع برگزاری عزاداری مطلوب به نهاد های انتظامی و امنیتی کمک کنند تا بتوانیم بدون هیچ مشکلی این روزهای عزیز را پشت سر بگذاریم.

وی با اشاره به رعایت شأن مراسم ها و رعایت مسائل بهداشتی در عزاداری مطلوب، بیان داشت: همیشه عزاداری ماه محرم در استان یزد در بین استان های کشور الگو بوده و در این دوره بسیار خاص هم می خواهیم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، این الگو بودن را حفظ کنیم.

باقرپور با اشاره به اهمیت پرداخت حمایتی رسانه ها به هیئت های مذهبی و در عین حال ارشاد و تذکر در مورد مشکلاتی که پیش می آید، گفت: شورای تامین نیز با نگاهی حمایتی موضوع حضور مداحان غیرمیبدی را مورد بررسی دوباره قرار داد و با شرط اینکه هیئات، مسائل بهداشتی و ایمنی سلامت مردم را به طور کامل رعایت کنند، با این موضوع موافقت کرد.

وی گفت: یک ماه قبل نیز کارگروهی به ریاست حجت الاسلام آقایی تشکیل شد و دعوت از مسئولین هیئات میبد در دستور کار قرار گرفت تا دستورالعمل های برگزاری مراسم های محرم با ایشان مطرح و در مورد آن تاکید شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میبد با اشاره به اینکه موضوع سلامت مردم به نوعی رعایت حق‌الناس و بر عهده تک‌تک افراد جامعه است، افزود: دستگاه امنیتی در این بحث، با وجود نگاه حمایتی که دارد، هم از لحاظ کیفری و هم از لحاظ مدنی دقت نظر را به کار می گیرد و با مسائلی که سلامت و بهداشت مردم و جامعه را تهدید کند به شکل قانونی برخورد می کند.

علی باقرپور گفت: مردم تا این لحظه همراهی خوبی را در حوزه های مختلف داشته اند و همان طور که در شب های قدر نیز بدون مشکل خاصی مراسم ها برگزار شد، با همین همراهی و همکاری نیز ان شاءالله اقامه عزای سیدالشهدا(ع) در ماه محرم برگزار خواهد شد.