رئیس دادگستری میبد در نشست خبری مطرح کرد؛
تاریخ: ۶:۳۸ :: ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
افزایش مزاحمت، متلک گویی و دیگر حواشی در پی دوچرخه سواری بانوان

رئیس دادگستری میبد گفت: دوچرخه سواری بانوان در انتهای شب و مخصوصا در برخی از محلات، باعث افزایش مزاحت، متلک گویی و دیگر حواشی شده است.

به گزارش میبدما؛ علیرضا حسین بیگی در نشست خبری مشترک با علی‌باقرپور دادستان میبد در جمع اصحاب رسانه میبد، اظهار داشت: از ماه مبارک رمضان که همراه با موضوع شیوع کرونا نیز بود و به خاطر امنیت خوبی که در میبد به لطف خدا شاهدیم، افزایش دوچرخه سواری بانوان را داشتیم که به نوعی این افزایش در مرکز استان نیز محسوس بوده است.

وی با اشاره به نامه هایی که در مورد این موضوع و در مورد حجاب و عفاف در میبد برای مسئولین نوشته شد، افزود: به خاطر حواشی دوچرخه سواری بانوان با پوشش نامناسب در مرکز استان که اخبار آن را داشتیم، نمی خواستیم این اتفاقات در میبد نیز بیفتد، بنابرین از دادستان محترم نیز درخواست ورود کردیم تا این موضوع مدیریت بهتری شود.

وی تصریح کرد: نامه نوشته شده به فرماندار محترم نیز بر اساس همین موضوع بود که مکان های خوبی در نقاط مختلف شهرستان برای این موضوع تدارک دیده شود تا بانوانی که هدف‌شان ورزش است از این اماکن امن و آماده استفاده کنند.

حسین بیگی گفت: دوچرخه سواری بانوان در انتهای شب و مخصوصا در برخی از محلات، باعث افزایش مزاحت، متلک گویی و دیگر حواشی شده که برای رفع این معضلات درخواست برگزاری شورای تامین را نیز داده ایم که مصوباتی را در این زمینه داشته باشیم.

وی با اشاره به این موضوع که برخورد با قبح شکنی از وظایف ما می باشد، تصریح کرد: در صورتی که قبح شکنی نشود، هدف و برنامه ما برخورد سخت نیست و طبیعتا به فرهنگ سازی اعتقاد بیشتری داریم، کما اینکه بعد از راه اندازی امکان مخصوص دوچرخه سواری، به بانوان دوچرخه سوار سطح شهر تذکر می دهیم و ارشاد می کنیم که برای حفظ امنیت و سلامت خود به این اماکن بروند.

علیرضا حسین بیگی با اشاره به دیگر محورهای موضوع حجاب و عفاف گفت: در این محور مسائل زیادی مورد توجه می باشد که یکی از آنها بحث زنان و اشتغال انها در صنعت می باشد که به کارگیری این قشر در شیفت های شب و مخصوصا اشتغال زنان غیر بومی حواشی زیادی را ایجاد کرده که بنا را بر ورود و پیگیری به این موضوع گذاشته ایم.

نظرات کاربران (۱)

  1. محمد

    چقدر دلم برای دین اسلامی میسوزد که اینقدر مسلمان بی تفاوت در آن هستند واینقدر عالمان بی عمل. در شهر مانیز عالمان بی عمل چنان زیادند که اکثر این مفاسد و ولنگاریها و… از نتایج بی تفاوتی وانزوای ایشانست. خدا کند عالمان شهر ما قبل از اینکه دیر شود به خود آیند وفکری