فرمانده سپاه در گفتگو با میبدما؛
میراث ماندگار قدمگاه شهدای میبد راه اندازی می شود + تصاویر

فرمانده سپاه ناحیه میبد گفت: همزمان با تشییع پیکر شهید گمنام در میبد، سالن شهدا واقع در میدان شهرداری نیز راه اندازی خواهد شد.

سرهنگ پاسدار مصطفی بهشتی در گفتگو با میبدما؛ با اشاره به تشییع شهید گمنام در روز چهارشنبه اظهار داشت: نزدیک به دو سال است که عملیات بازسازی و ترمیم سالن شهدای میبد به سفارش و تاکید آیت الله اعرافی در دستور کار قرار گرفت که همزمان با تشییع شهید گمنام در میبد راه اندازی خواهد شد.

وی افزود: این سالن که قدمتی بالغ بر ۴۰ سال دارد قدمگاه شهدای میبدی و میراثی گرانبهاست که محل اعزام رزمندگان میبدی و حتی اردکانی به جبهه های نبرد حق علیه باطل بوده است.

سرهنگ پاسدار مصطفی بهشتی با اشاره به این موضوع که تمام هزینه مرمت این بنا با کمک خیری و مردمی بوده است، بیان داشت: اضافه شدن بالغ بر ۶۰ متر به مساحت داخل سالن با تغییراتی که داده شد و افزودن سالنی ۱۵۰ متری برای طبقه دوم که کاربرد کافه کتاب شهدا دارد از کارهایی است که برای این بنا انجام گرفته است.

وی با تشکر از بسیجیان و سربازانی که با همتی بسیار عالی پای کار مرمت بنا آمدند، خاطرنشان کرد: برنامه ای که برای این سالن داریم تبدیل کردن آن به گنجینه کوچک شهدا در میبد و مکانی برای حضور ایثارگران و رزمندگان دوران دفاع مقدس و جمع آوری خاطرات و تولید کتاب از این خاطرات خواهد بود.

مصطفی بهشتی با تشکر از همه حامیان ترمیم این بنا به خصوص آیت الله اعرافی، فرماندار میبد و رئیس شورای شهر، گفت: از مردم عزیز میبد نیز جهت شرکت در مراسم های وداع و تشییع شهید گمنام دعوت می کنم تا ادای دینی کنیم به مقام والای این شهدای گرانقدر.