تاریخ: ۱۰:۱۷ :: ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
دیپلماسی غیرفعال

محمد صادق آب‌پیکر

دولت عزیز؛ من عمیقا نگران رگ به رگ شدن کمر دیپلماسی  شما هستم. شما را به خدا کمی کوتاه بیایید از این همه خروش و غلیان غیرت و حماسه در رگهای خودتان و لوله های خودکار تان. نخکش می شوید آخر. و ما می مانیم و یک دنیایی که بلد نیستیم زبان شان را بفهمیم!
با خودم گفته بودم حداقلش این بود که می گویند فعلا از برجام و مابقی برنامه های مالی ضد پولشویی کذاییتان خارج می شویم تا ببینیم چه اقدام نظامی خواهیم کرد. اما گویا شما رو به برنامه نظامی آورده اید و قصد پرتاب خودکار کرده اید. شما را به خدا نکشیدشان، شما را به خدا این بار نگویید هیچوقت یک ایرانی را تهدید نکن! خورد می شوند، بالاخره آدمیزادند، غرور دارند. کمی نرمتر؛ کاری نکردند که، تهدیدی نکردند که!
خاک!
جناب های دیپلماسی!
خاک!
تهدید کردند؛ دیپلماسی تان کاری نکرد. از برجام جانتان خارج شدند؛ ملتمسانه به دست و پای اروپایی ها افتادید. فیلمتان کردند، توهم سوپراستار بودن گرفتید. تحقیرتان کردند، خودکارهای گوگوری مرگبار تان را در غلاف نگه داشته اید و هنوز پرت نکرده اید. انتقام چه چیزی را دارید از ما می گیرید که اینقدر تحقیرمان می کنید؟ دیگر چه غلطی باید بکنند تا به غرور شما بر بخورد؟
بزرگترین سردار مان را خیلی رسمی کشتند، می فرمایید اقدام متقابل صرفا نظامی خواهد بود. اقدام سیاسی نخواهید کرد؟! لیاقتش را ندارید! نمی توانید! این کاره نیستید! بخواهید هم بلد نیستید. کدام حرکت دیپلماتیکتان در قواره شیعه حسینی بوده که الان برای این سردار بی دست اربا اربا شده لشکر آخرالزمانی حسین (ع) بخواهید یا لثارات سر دهید؟
دارید از ترس می لرزید و باز پشت سر همین سپاه و ارتش مخفی می شوید. همان هایی که “در شرایط صلح” و وعده انتخاباتی فحش می خورند و در “شرایط جنگی” پناهگاهتانند. بماند که آن روزها می گفتید با دنیا قهر کرده اید و با همه جنگ دارید و وعده دور کردن سایه جنگ را می دادید. حالا که در دولت داری مانده اید، زمان وعده دادنتان را (که تصادفا مصادف با دولت قبل بود!) زمان صلح می خوانید و زمان خودتان را زمان جنگ.
جناب دیپلماسی غیرفعال، سردار بزرگی را شهید کردند که با نبردش توله های حرامزاده آمریکا را از منطقه راند و با شهادتش قصد راندن خود آمریکا را دارد. اما بی جوابیهای مکرر، تحقیر و تضعیف مکرر، دست دادن و قدم زدن و بازگشت مجدد به مذاکره، موجبات حضور کدخدا ی وحشی دهکده تان را فراهم می کند. و شما را شریک در خونهای پاکی که از مقاومت می ریزد.