کارشناس امور قرآنی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛
تاریخ: ۱۳:۰۹ :: ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
ثبت نام آزمون سراسری قرآن و عترت تا ۲۵ آذرماه تمدید شده است/ تاکنون بیش از ۵۰۰ میبدی ثبت نام کرده اند + تصاویر

کارشناس امور قرآنی اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی شهرستان میبد گفت: تاکنون بیش از 500 نفر میبدی جهت شرکت در هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت ثبت نام کرده اند.

به گزارش میبدما، محسن خاکزار در جلسه هماهنگی جهت برگزاری هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت با ارائه این آمار اظهار داشت: ثبت نام جهت شرکت در این آزمون کشوری تا ۲۵ آذرماه تمدید شده است و امتحان کتبی این آزمون نیز به صورت همزمان در تاریخ ۱۱ بهمن ماه برگزار خواهد شد.

وی افزود: هدف از برگزاری این آزمون سراسری سنجش و ارزیابی سطح موسسات قرآنی، ایجاد انگیزه در عموم مردم جامعه، شناسایی و معرفی نخبگان قرآنی کشور و همچنین به روزرسانی و تکمیل بانک جامع اطلاعاتی قرآنی کشور می باشد.

خاکزار بیان داشت: این آزمون در ۴ گروه امتحانی «ترجمه و مفاهیم قرآن در دو رشته»، «معارف اهلبیت در دو رشته»، «حفظ قرآن کریم در ۱۰ رشته» و «آموزش های الکترونیکی در دو رشته» و در مجموع با ۱۶ رشته برگزار می شود.

وی گفت: علاقمندان جهت شرکت در این آزمون سراسری که به نوعی محک زدن توان خود در عرصه مفاهیم قرآن کریم است، می توانند تا ۲۵ آذرماه با مراجعه به سایت https://www.quranedu.ir/ نسبت به ثبت نام و دریافت کارت ورود به آزمون اقدام فرمایند.

محسن خاکزار خاطرنشان کرد: به تمامی افرادی که بالای ۹۰ امتیاز از آزمون را دریافت کنند لوح تقدیر اعطا می شود و به نفراتی که حد نصاب قبولی را بیاورند مدرک و گواهینامه پایان دوره اعطا می شود.

گفتنی است این جلسه صبح امروز با حضور حجت الاسلام والمسلمین مرتضی برزگر معاون فرهنگی حوزه علمیه، هادی زارع رئیس اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی، نماینده سازمان تبلیغات اسلامی و نمایندگان چند موسسه قرآنی شهرستان برگزار شد. در این جلسه پیرامون مقدمات و نحوه اجرای این آزمون بحث و بررسی صورت گرفت که از مهمترین موضوعات مورد بحث، تعیین مکان برگزاری آزمون بود که به خاطر استقبال خوب میبدی‌ها، قرار شد مکان مناسبی تعیین و در مورد آن رایزنی صورت گیرد.