تاریخ: ۹:۰۱ :: ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
گزارش تصویری از نشست دانشجویی با حضور معاون آموزش و مشاوره بنیاد ملی خانواده

نشست دانشجویی با موضوع ازدواج در دانشکده علوم قرآنی میبد برگزار شد.

به گزارش میبدما؛ نشست دانشجویی با موضوع ازدواج در راستای فهم عمیق مسائل ازدواج و مشکلات پیرامونی آن، با حضور دکتر علیرضا لاور ،معاون آموزش و مشاوره بنیاد ملی خانواده در دانشکده علوم قرآنی میبد برگزار شد.

دکتر علیرضا لاور در این نشست دانشجویی با اشاره به اهمیت موضوع ازدواج، گفت: یکی از مسائل مهم در انتخاب همسر مناسب، شناخت فرد از خودش می باشد، که بر مبنای این شناخت از خود و روحیات و تفکرات خود، گزینه مناسب برای ازدواج نیز شناخته می شود.

وی بیان داشت: برای رسیدن به خودشناسی، می توان از محورهای مختلفی اقدام کرد که شاید یکی از این راه ها استفاده از تست های خودشناسی تایید شده و معتبر باشد.

معاون آموزش و مشاوره بنیاد ملی خانواده افزود: برای رسیدن به شناخت، عوامل مختلفی مانند عوامل فردی، اجتماعی، حکومتی و … دخیل هستند که با لحاظ کردن همه مسائل کنار هم می توان به شناختی تقریبا جامع دست یافت و یک طرفه رفتن به سمت یک یا دو گزینه نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

دکتر علیرضا لاور گفت: خودآگاهی به نوعی دارای ۸ عامل مهم و کاربردی از جمله مشخصات قراردادی یا اعتباری، مشخصات ظاهری، طبع و مزاج، علایق و سلایق، اعتقادات و باورها، خط قرمزها، آرمانها و برنامه ها و آرزوها، توجه به خصوصیات اخلاقی و توجه به تفاوت های روانشناختی زن و مرد می باشد.