گزارش ویژه میبدما از یک طرح دولتی؛
تاریخ: 14:13 :: 1398/09/07
سرنوشت طرح «مسکن ملی» در میبد چه خواهد شد؟!/ مسئولین جلوی یک اشتباه دیگر را بگیرند + «تصاویر»

«طرح مسکن ملی» قرار است در شهرستان میبد نیز اجرا شود.

به گزارش میبدما؛ ثبت نام اولین مرحله این طرح که از ۱۸ آبان سال جاری در استان های سیستان‌بلوچستان، قم و خراسان بزرگ شروع شده، به زودی در استان یزد نیز آغاز خواهد شد.

گفتنی است این طرح که به نوعی مانند طرح «مسکن مهر» است دغدغه هایی را برای مردم شهرستان میبد ایجاد کرده که سرنوشت این واحدهای مسکونی به شرایط مسکن مهر دچار نشود.

طرح مسکن مهر میبد بر خلاف فرهنگ بومی شهرستان و حتی بر خلاف شهرستان اردکان که به صورت ویلایی اجرا شده، آپارتمانی ساخته شد و این موضوع باعث نارضایتی هایی در بین ساکنین این واحد ها و حتی فاصله گرفتن مردم بومی شهرستان و مساعد شدن سکونت غیربومی ها در آن شد.

باید از مسئولین میبدی این مطالبه جدی را داشت که «مسکن ملی» نیز به روزگار مسکن مهر شهرستان دچار نشود و این موضوع حتما مورد پیگیری قرار گیرد، کما اینکه خبرنگار میبدما در تحقیقات میدانی از اجرای این طرح به صورت آپارتمانی در میبد و به صورت ویلایی در اردکان شنیده است.

ضمنا کمبود زمین دولتی مناسب جهت این طرح شاید بهانه ای برای اجرا نکردن طرح ویلایی در میبد است، کما اینکه این بهانه قابل قبولی نیست، اما این موضوع اهمیت حفظ اراضی دولتی را برای چنین مواقعی، بیش از پیش نشان می دهد.

در تصاویر زیر تفاوت مسکن مهر اردکان و میبد را از دریجه دوربین میبدما مشاهده می کنید. شاید با دیدن این تصاویر بتوان به نتیجه بهتری در این مورد رسید که چرا باید مسکن ملی به صورت ویلایی در میبد اجرا شود؛ شهرستانی که فضای مناسبی برای واحدهای ویلایی دارد و آپارتمان نشینی با فرهنگ بومی آن در تضاد است.

تصاویری از مسکن مهر اردکان

 

مسکن مهر شهرستان میبد

پاسخی بگذارید

نظرات کاربران (۳)

 1. شهروند

  در تصویر اخر دیشهای ماهواره چه خودنمایی میکنند؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!

 2. غلامی عاطفه

  سلام توروخدا پیگیری کنید مسکن ملی مثل مسکن مهر آپارتمانی نباشه

  ———————
  میبدما: با سلام. پیگیری هایی انجام شد و حتی خبر اون رو مدتها پیش رسانه ای کردیم. در اخرین پیگیری در جلسه دکترمیرمحمدی با مدیرکل راه و شهرسازی نیز این موضوع بررسی شد که اذعان شد میبد و اردکان هر دو مجوز آپارتمانی داده شده است

 3. علیرضا

  سلام.چرا مسکن مهر میبد ایقد بی کیفیت ولی مسکن مهر اردکان بسیار با کیفیت و لاکچری هست؟؟؟؟مسئولین بنیاد مسکن انقلاب اردکان واقعا نونشون حلال باشه