شهردار میبد در مراسم روز آتش‌نشانی؛
تاریخ: ۱۰:۳۰ :: ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
در ۶ ماهه نخست سال ۵۶۰ ماموریت آتش‌نشانی در میبد انجام گرفته است/ تجهیزات به میزان یک میلیارد ریال تا پایان مهر به آتش نشانی میبد اختصاص خواهد یافت + تصاویر

شهردار میبد گفت: آتش نشانی میبد، در شش ماهه نخست سال جاری با سه شعبه 560 ماموریت را به انجام رسانیده است.

به گزارش میبدما؛ علیرضا نقوی در مراسم بزرگداشت روز آتش نشانی و ایمنی که در محل شعبه دوم اتش نشانی میبد واقع در شهرک امام جعفر صادق(ع) برگزار شد، ضمن تبریک این روز به آتش‌نشانان میبدی، اظهار داشت: هدف از نامگذاری این روز به این نام، تبدیل شدن ایمنی به یک فرهنگ است که راهی برای پیشگیری از حوادث در زمینه های مختلف می باشد.

وی با اشاره به این موضوع که آتش نشانی وظایف بسیار زیادی به جز اطفاء حریق دارد، بیان داشت: آتش‌نشانی شاید در نگاه اول به عنوان و نام یک شغل معرفی شود، اما نیروهای اتش نشانی این را یک عشق می دانند که با به خطر انداختن جان خود باعث امنیت و سلامت مردم جامعه می شوند.

نقوی با اشاره به کمبود نیرو و امکانات در این بخش، افزود: آتش نشانی میبد با سه شعبه، در شش ماهه نخست سال جاری ۵۶۰ ماموریت را به انجام رسانیده است، که از این تعداد ۱۹۰ مورد اطفاء حریق و ۳۷۰ مورد امداد و نجات در زمینه های مختلف بوده است.

وی تصریح کرد: حوزه فعالیت های آتش نشانی در میبد به این موارد محدود نمی شود و در بخش پیشگیری از حوادث و تامین ایمنی مردم، مسائلی مانند کنترل مکان های اسکان گردشگران قبل از شروع تعطیلات نوروزی، کنترل و بازرسی از مجتمع های تجاری و اصناف برای مسائل ایمنی، و بررسی و کنترل مدارس میبد قبل از شروع سال تحصیلی صورت گرفته است.

شهردار میبد ادامه داد: در حادثه سیل غرب کشور در تعطیلات نوروز نیز، نیروهای اتش نشانی میبد از جمله اولین اکیپ های اعزامی به مناطق سیل زده بودند در حالی که این نیروها اجباری به رفتن نداشتند و حتی در برخی از موارد نیز از مرخصی خود گذشتند تا به کمک هموطنان خود بروند.

علیرضا نقوی با اشاره به کلنگ زنی شعبه سوم آتش نشانی در مکان جدید و نزدیک به خط سنتو جهت کمک رسانی هر چه بهتر و سریع تر به حادثه دیدگان، گفت: بیش از یک میلیارد ریال تجهیزات نیز برای آتش نشانی میبد خریداری شده که به خاطر مسائل تحریم و … کمی دیرتر و تا انتهای مهرماه تحویل خواهد شد.

گفتنی است در این مراسم حسین فلاح فرماندار میبد و مهندس هدایی به نمایندگی شورای شهر سخنرانی کردند و در انتها نیز از اتش نشانان میبدی با اهدای لوح تقدیر، تجلیل به عمل آمد.

انجام مانور اطفاء حریق، پایان بخش این مراسم بود.