اختصاصی/ عضو شورای شهر میبد در گفتگو با میبدما؛
تاریخ: ۹:۲۷ :: ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
میل دارم در مسائل خانواده فعالیتم را ادامه دهم و به انتخابات مجلس وارد نشوم/ بحث صیانت از خانواده نباید از همین ابتدا زمین بخورد

 عضو شورای شهر میبد اظهار داشت: شخصاً میل دارم در مسائل خانواده و فعالیتی که در پیش گرفتم، به کار ادامه دهم و در انتخابات ورود نکنم.

حجت الاسلام علیرضا آقایی در گفتگو با خبرنگار میبدما اظهار داشت: برای انتخابات مجلس تا همین چند روز آینده، آمدن یا نیامدنم مشخص می شود ولی شخصاً میل دارم در محوری که فعالیت آن بر عهده ام گذاشته شده است، کار را ادامه دهم.

وی با بیان این موضوع که در این مورد با بزرگان شهر و اعضای شورا مشورت خواهم کرد، خاطرنشان کرد: در حوزه صیانت از خانواده، مخصوصاً در سطح استان، کاری به بنده محول شده که هنوز ابتدای راه است و نباید زمین بخورد.

حجت الاسلام آقایی با اشاره به اینکه نیروی جایگزینی هم برای این محور تربیت نشده، ادامه داد: حدود دو الی سه هزار خانواده در سال ۱۳۹۷ در موضوع ازدواج با ما مرتبط و مورد حمایت ما قرار گرفتند که رها کردنشان کار درستی نیست، به علت اینکه هیچ مجموعه ای هم آنها را پشتیبانی نمی کند.

وی با تاکید بر این موضوع که خودم هم میل دارم در محور خانواده فعالیتم را ادامه دهم، تصریح کرد: هنوز البته فرصت تا انتخابات زیاد است و افراد زیادی هم هستند که به درد این کار می خورند و ممکن است نیازی به استعفا هم نداشته باشند.

وی افزود: خودم هم خیلی میل دارم کسانی به این محور وارد شوند که از ریشه روی مسائل جامعه مانند معیشت و مسکن مردم، اسیب های اجتماعی و … کار کرده اند. این خیلی بهتر است از اینکه کسی بیاید که در این محورها کار نکرده باشد.

مدیر اجرایی بنیاد صیانت از خانواده استان یزد در پاسخ به میزان رضایتش در محور فعالیت های خانواده گفت: در شهرستان میبد با همراهی و حمایت های امام جمعه محترم و مسئولین و خیرین بزرگوار شاید سی الی چهل درصد خواسته‌ام تامین شده و جواب داده است، هر چند مسئولین رضایت خیلی بیشتری دارند.

وی ادامه داد: در مرکز استان اما نیاز به همکاری و فعالیت بیشتری از استانداری و دادگستری وجود دارد، و در بحث کشوری نیز استان های دیگر دنبال این طرح بوده و پیگیر هستند که البته ستادی به عنوان ستاد ملی صبر، مخفف صلح، بخشش و رضایت تشکیل شده است.

حجت الاسلام علیرضا آقایی با اشاره به عدم تحرک و جنبش سازمان تبلیغات، و نیاز بیشتر به کمک ارگان ها و افراد در شهرستان، گفت: در میبد به میزان رضایت کامل نرسید‌ایم چون هنوز نتوانستم گروه هایی مانند روحانیون و معلمان را فعال کنم، تجربه هم ثابت کرده است که اگر بتوانیم با جذب جوانان به مساجد و یا کار خوب در مدارس پیشگیری کنیم، هم هزینه کمتری می دهیم هم موفق تر هستیم.

نظرات کاربران (۲)

  1. ح. ع

    بزرگترین اشتباهه که کسی مثل شیخ علی برود به سمت مجلس. ضربه ای که در بحث خانواده میخوریم به مراتب بیش از سودیه که “ممکنه” توی مجلس از ایشون ببریم. در ضمن واقعا به قول ایشون افرادی هستند که برای نمایندگی مجلس خوب باشند. به نظرم باید بزرگان شهر جلوی این اتفاق رو بگیرند(البته اگر قراره خدای نکرده اتفاق بیفته)

  2. میبدی

    به نظرم هر کسی را بهر کاری ساختند. ایشون برا مسائل خانواده بسیار متخصص و خوب و مناسب هستند بخوان برن تو مجلس وارد بازی‌های سیاسی میشون و این امر مهم مباحث خانواده که آنروز مشکلات فراوان و کم کاری مسئولان رو در پی داره واقعا میمونه. کاش ایشان وارد عرصه انتخابات نشوند.