اختصاصی؛
تاریخ: 8:00 :: 2019/04/24
سوالات «میبدما» از شهردار محترم میبد در مورد انتصابات اخیر

اخیرا شهردار میبد طی احکامی همزمان، مدیران برخی از بخش‌های شهرداری را منصوب نمود.

به گزارش میبدما؛ این در حالی است که پرونده‌های قضایی و اداری برخی از این افراد، انتقاداتی را در سطح افکارعمومی ایجاد کرده است.

خبرنگار میبدما در جهت شفاف‌سازی این انتصابات و یافتن دلیل نصب افرادی که دارای حکم قضایی و اداری هستند با شهردار میبد تماس گرفت که ایشان در این تماس ترجیح داد به جای پاسخگویی شفاهی، سوالات را به صورت مکتوب پاسخ دهد.

میبدما سوالات مطروحه را ارائه می کند و انتظار این است که شهردار محترم میبد خیلی روشن و شفاف در این باره به افکارعمومی پاسخگو باشند؛

– آیا در مجموعه انتصابات اخیر، فرد یا افرادی حضور دارند که حکم قطعی یا غیرقطعی قضایی یا اداری داشته باشند؟

-لطفاً اسامی افرادی که حکم قطعی دارند را لطفا اعلام بفرمایید.

-علت انتصاب افرادی که سابقه محکومیت قضایی و اداری دارند به مناصب ارشد شهرداری میبد چیست؟

-آیا کسی که تخلف محرز از قوانین و مقررات کشور داشته است، شایستگی تصدی مناصب ارشد شهرداری میبد را دارند؟

-آیا از میان کارکنان فعلی شهرداری میبد کسی وجود نداشت که بدون سابقه قانون شکنی بتواند این سمتها را برعهده بگیرد؟

نظرات کاربران (۴)

 1. ali

  با سلام
  فقط همین را بگویم در جواب شما چه باید نوشت/
  ای کاش عدم پرده دری و تجسس در امور مردم و ریختن آبرو به اندازه حرفه شما(خبرنگاری) و نه خبر چینی و ژرده دری اهمیت داشت و به این نکته توجه می نمودید که
  گناهی که حرمت آن بالاتر از حرمت تخریب خانه خداست!
  در قرآن کریم می‌فرماید:

  پس کسی را که خداوند مدافع او است چگونه انسان به خود جرأت می‌دهد که پرده‌اش را بدرد و رازش را فاش کند یا عیبش را آشکار سازد، و یا بی دلیل به او تهمت وارد نموده و آبروی او را بریزد و به حیثیّتش صدمه برساند(سوره حج آیه۳۸).

  ———————
  میبدما: سلام و درود. پیگیری منافع مردم، مطالبه شایسته سالاری و عدم اعطای پست به افرادی که به حاکمیت قانون احترام نگذاشتند اسمش تجسس و تهمت نیست؛ و حوزه خبری اصولا کارش همین مطالبه گری هاست.

 2. شهروند

  سلام. چرا جواب و پاسخ شهرداری بازتاب داده نشد؟!
  ——————
  میبدما: سلام و درود. هنوز پاسخی به سایت میبدما ارائه نشده است. به محض پاسخگویی، عین آن بازتاب داده می شود

 3. م. ح

  قبلا در سایت میبدما با آقایان محمود اسدزاده شهردار سابق، کمال دهقانی نماینده مجلس و … هم مصاحبه و مطالبه تلفنی داشتید و بازتاب دادید. آقای شهردار چرا پاسخ تلفنی ندادند؟ مگر اصحاب رسانه نماینده مردم و پیگیر مطالبات آنها نیستند و مگر کار رسانه سرعتی و لحظه ای نیست؟ این برخورد با کسانی که حق مردم را پیگیری می کنند چه دلیلی دارد؟

 4. شهروند

  با سلام احسنت بر سایت میبدما که بدون هیچ جناح بندی پیگیر مطالبات به حق مردم است. حالا چرا آقای شهردار بجای پاسخگویی به رسانه که نه به افکار عمومی (چرا که رسانه ها نماینده مطالبات مردمی از مسئولان هستند) اینقدر خواستند کلاس بگذارند و رسمیت به پاسخگویی خود دادند. آقای نقوی اینجا میبد است و بدانید که زیر دربین هستید و مردم و رسانه مطالبه گر هستند.