امام جمعه موقت میبد:
تاریخ: ۷:۳۷ :: ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
خروج آمریکا از سوریه نشانه شکست در عرصه سیاست خارجی بود/ مردم از کم کاری مسئولین گلایه مندند

امام جمعه موقت میبد گفت: خروج نیروهای آمریکایی از سوریه هم اعتراف به شکست آمریکا در سیاست خارجی خود و هم اعتراف به مشکلات عمیق داخلی آمریکا بود.

به گزارش میبدما به نقل از میبدخبر، حجت الاسلام محمود کارگر در خطبه های این هفته نماز جمعه میبد با اشاره به به اظهارات رئیس جمهور آمریکا در زمینه خروج نیروهای آمریکایی از سوریه گفت: این اظهارات هم اعتراف به شکست آمریکا در سیاست خارجی خود و هم اعتراف به مشکلات عمیق داخلی آمریکا بود.

وی افزود: آمریکایی ها با تشکیل ائتلاف غربی، عربی و عبری سوریه را مقدمه ای برای عراق و ایران قرار دادند تا علاوه بر تامین امنیت اسرائیل، نظام این کشورها را تغییر و تجزیه کنند و اسرائیل را بعنوان قدرت برتر بر منطقه حاکم سازند. امروز آمریکا شکست خورده و نیروی زمینی اش کارآیی خود را از دست داده است و آمریکا کوچکتر از آن است که بتواند در مقابل ایران کار انجام دهد.

امام جمعه موقت میبد یکی از اهداف آمریکا در سال ۹۷ تغییر رژیم ایران و ناکام گذاشتن جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در ایران عنوان کرد و گفت: امروز آمریکا با استفاده از فضاهای مجازی و ابزار رسانه ای و تبلیغات اهدافش را پیش برد ولی به فضل الهی تا کنون هیچ غلطی نتوانسته است بکند.

حجت الاسلام کارگر با بیان اینکه شیطنت و توطئه های آمریکا و هم پیمانانش همچنان ادامه دارد، ابراز داشت: جمهوری اسلامی ایران این افتخار را دارد که در سال ۵۷ یک کشور ضعیف و وابسته از حیث نظامی و اقتصادی و فرهنگی را تحویل گرفت اما امروز با قدرت در مقابل آمریکای جنایتکار ایستاده و چهل سال نقشه ها و برنامه های آمریکا را به شکست کشانده است.

وی با اشاره به ناآرامی های اخیر در فرانسه بر ضد سرمایه داری اذعان داشت: به اعتراف بسیاری از صاحب نظران فرانسوی انقلاب اسلامی الگوی آنها بوده و این جای افتخار برای ملت ایران است که امید مظلومین دنیا باشد.

خطیب جمعه موقت میبد با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع مسئولین بیان داشت: مسئولینی که برای رسیدن به مسئولیت و مقام به هر کاری دست می زنند فردای قیامت باید حساب پس دهند و مردمی که پای انقلاب ایستاده اند و ایثار می کنند باید به مسکن، معیشت، ازدواج و اشتغال جوانان توجه کنند.

وی در پایان خطبه ها تصریح داشت: مردم در مقابل تحریم های خارجی صبورند اما در مقابل کم کاری های مسئولین گله مندند.