تاریخ: ۱۰:۰۱ :: ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
میبدی ها با امضاء طوماری، مخالفت خود با پیوستن ایران به FATF را نشان دادند | تصاویر

نمازگزاران جمعه در میبد با امضاء طوماری، مخالفت خود را با پیوستن به لایحه FATF نشان دادند.

به گزارش میبدما، در حاشیه نماز جمعه ۱۳ مهرماه، مردم نمازگزار میبد با امضاء طوماری مخالفت خود را با پیوستن کشورمان به لایحه FATF نشان دادند و با هشدار به مسئولین مخصوصا دکتر کمال دهقانی نماینده مردم شریف میبد و تفت، از آنها پیروی از دستورات مقام معظم رهبری را درخواست کردند.

لازم به ذکر است که دکتر کمال دهقانی در گفتگویی که با خبرگزاری خانه ملت انجام داده بود، بی توجهی به این معاهده را به معنای پذیرش محدودیت های بیشتر بین المللی تعبیر کرده بود!

متن طومار امضاء شده توسط مردم میبد به شرح ذیل می باشد:

بسمه تعالی

اخیرا موضوع پیوستن ایران به FATF بحثهای متعددی را در کشور ایجاد کرده است. رهبر انقلاب خرداد امسال در دیدار با نمایندگان مجلس فرمودند: این معاهدات بین‌المللی ابتدا در اتاق‌های فکر قدرت‌های بزرگ و برای تأمین منافع و مصالح آنها پخت‌وپز می‌شود و سپس با پیوستن دولت‌های همسو یا دنباله‌رو یا مرعوب، شکلِ به‌ظاهر بین‌المللی می‌گیرد، به‌گونه‌ای که اگر کشور مستقلی مانند ایران، آنها را قبول نکند او را مورد هجوم شدید قرار می‌دهند که مثلاً ۱۵۰ کشور پذیرفته‌اند شما چطور آن را رد می‌کنید.

اما متاسفانه دولتمردان و برخی از نمایندگان حامی دولت در مجلس از جمله نماینده محترم مردم میبد و تفت، علیرغم تجربه شکست تلخ در برجام که به قیمت کاهش شدید قدرت خرید قشر فرودست جامعه و رکود اقتصادی طولانی مدت تمام شد، باز هم سیاست پیش‌برد اقتصاد از طریق مذاکره با بیگانگان و الحاق به کنوانسیون‌های بین‌المللی را در پیش گرفته‌اند و این‌بار به بهانه جذب سرمایه خارجی نسخه پیوستن به FATF را تجویز می‌کنند.

در این باره نخبگان، دلسوزان، ائمه جمعه و جماعت و مراجع معظم تقلید بارها به دولت و نمایندگان مجلس هشدار داده‌اند که در برابر تصویب این کنوانسیون کوتاه نخواهند آمد و حتی آیت‌الله العظمی نوری همدانی در این خصوص فرمودند: اختیار را می‌خواهند به دست کسانی بدهند که در امریکا ما را تحریم می‌کردند، و یا کسانی که می‌گفتند به اسرائیل می‌خواهیم کمک کنیم مصادیق تروریست را بیان می‌کنند اما اسرائیل را تروریست نمی‌دانند درحالی‌که حزب‌الله لبنان را تروریست می‌دانند کم‌کم کار به‌جایی می‌رسد که سپاه پاسداران را نیز به‌عنوان تروریست معرفی می‌کنند.

بدینوسیله ما نمازگزاران جمعه میبد با تاسی از ولی امر مسلمین و مراجع معظم تقلید به دولت محترم و نمایندگانی که به دنبال تصویب این کنوانسیون هستند (از جمله آقای دکتر کمال دهقانی) هشدار می‌دهیم که به شدت مخالف پیوستن به این معاهده که فقط کارکرد ایجاد شفافیت اطلاعاتی برای آمریکا و سازمان‌ها و نهادهای جاسوسی و مالی آنان دارد هستیم و راه سعادت اقتصادی کشورمان را همانگونه که بارها رهبری معظم انقلاب فرموده‌اند نگاه به ظرفیتهای داخل جامعه و اصلاح ساختارهای اقتصاد ملی نظیر نظام بانکی، نظام مالیاتی، نظام گمرک و مبارزه با قاچاق و فساد و اشرافیت مسئولین می‌دانیم.

والسلام علی من اتبع الهدی – مهر ۱۳۹۷

 

نظرات کاربران (۲)

 1. مصطفی

  سلام
  اهالی سایت محترم لطفاً بررسی بفرمایید دکتر کمال دهقانی که نماینده این شهرستان در مجلس هستند چه نظری دارند و برای آیندگان مشخص شود نماینده شهرستان ما چه اقدامی انجام داد تا سره از ناسره جدا شود لطفاً مصاحبه‌ای یا اقدامی بنا به صلاحدید خودتان انجام دهید
  ————————-
  میبدما: آقای دکتر کمال دهقانی نظرشان را از طریق خبرگزاری خانه ملت گفته اند و از این طرح حمایت کرده اند.
  البته درخواست مصاحبه از ایشان نیز داشته ایم و حتی در جلسه ای با حضور آیت الله اعرافی، فرماندار و دیگر خبرنگاران این درخواست را تکرار کرده ایم که ایشان زیاد مایل به مصاحبه نیستند!!!

  • F

   چون شخص دکتر دهقانی کارشناس هستند بیشتر از شماها میفهمند
   لطفا در این کارها دخالت نکنید
   ————————–
   میبدما: یکی از جمله های رهبری انقلاب در مورد همین لایحه را برایتان می گذاریم و انتظار داریم فهم ایشان را بیشتر از نمایندگان مجلس بدانید:
   «بنده هم در مورد همین چیزهایی که اخیراً در مجلس مطرح شد (در این چند ماه اخیر)، بعضی از این معاهدات بین‌المللی و کنوانسیون‌ها [گفته می‌شود] حالا چه‌کار بکنیم؟ … هیچ لزومی ندارد که ما برویم چیزهایی را که نمی‌دانیم تهَ آن چیست یا حتّی میدانیم که مشکلاتی هم دارد، به خاطر آن جهاتِ مثبت و جنبه‌های مثبت، قبول بکنیم.»
   و این فقط یکی از موضع گیری های صریح ایشان بود در مورد fatf… البته نمایندگان کارشناس ما!!! نشان دادند که در برجام هم بیشتر بر “تخصص!” خودشان تکیه دارند و حال و روز اسفبار کشور در این دوران، نتیجه همین تخصص است!